| anonim_4396 a întrebat:

Persoanelor cărora le aranjează familia căsătoria mai sunt întrebate de preot "de bunăvoie și nesiliți de nimeni?"?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da pentru că mă îndoiesc că-l pune cineva pe preot la curent cum s-a stabilit căsătoria asta

| RAY a răspuns:

Desigur ca da, nu sunt siliți de nimeni asa e voia domnului

| corbulalbrosu a răspuns:

Buna intrebare. Chiar foarte inteligenta. Fiind ateu, sunt curios sa vad in ce mod vor fi formulate raspunsurile. big grin

| LoveSleep a răspuns:

Bună întrebare. Nu mai sunt, că se duc la preot și îi spun: "Daniel, căsătoria asta e aranjată. E doar o păcăleală ca femeia să creadă că e pe bune, că mai apoi o ducem în Spania la produs și dacă totul decurge bine, când se satură Românii de pe șantiere de ea, o vindem pe piese.
Să nu cumva să întrebi chestia cu "de bunavoie si nesiliti de nimeni", ca doamne-ferește nu vrem să păcătuim să mințim în sfânta biserică și nici să spunem adevărul nu vrem, că suntem lideri de piață pe nișa asta și ne strică afacerea".

| HadesSs a răspuns:

Mai exista asa ceva in 2020, sa le aranjeze parintii casatoria? Poate doar la rromi.

| SandraEve a răspuns:

Întrebarea asta se pune la starea civila, nu la cununia religioasa

| qq30xx a răspuns:

The greatest!