| anonim_4396 a întrebat:

Peste 4 zile trebuie sa imi vina ciclul,este unul regulat, iar seara trecuta am avut facut dragoste cu iubitul meu neprotejat cu finalizare vaginala.Nu pot ramane gravida corect? deoarece nu exista un ovul sa fie fecundat.

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Deoarece ai afirmat ca ciclul tau menstrual este regulat si data inceperii urmatoarei menstruatii este in general respectat, rezulta ca actul sexual intretinut cu 4 zile inainte de inceperea urmatoarei menstruatii s-a produs in perioada 100% NEFERTILA a actualului ciclu. Pe baza studiilor si cercetarilor medicale s-a ajuns la concluzia certa si sigura conform careia ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual sunt 100% NEFERTILE si din acest motiv in fiecare zi din aceasta perioada sperma poate fi ejaculata in vagin fara retinere, fiindca formarea sarcinii este absolut IMPOSIBILA. In aceasta perioada in uter in mod absolut sigur NU poate exista un OVUL VIABIL astfel ca formarea unei sarcini devine complet IMPOSIBILA. Multa sanatate! Te sfatuiesc sa citesti si raspunsul mai detaliat oferit unei alte intrebari similare : https://:///......inte-sa-i/

| Emilian65 a răspuns:

Da, nu poți rămâne.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Corect. Daca asa zice calendarul asa e.

| RusCarmen a răspuns:

Dacă ai calculat corect. Și îți vine regulat. Asa e, nu poți rămâne gravidă. Deci nici un motiv de îngrijorare. Te pup!