| PcAndreea1990M a întrebat:

De ceva timp eu si iubitul meu vrem un copil. Si de cateva luni bune ma chinui sa raman gravida, dar nu pot rămane... am incercat cam toate chestiile. Luna trecuta dupa ce mi-a trecut ciclul, m-am uitat pe calendarul menstruatiei si scria ca in a 6-a, a 9-a si a 12-a zi sunt fertila. Am facut-o de toate cele 3 dăţi neprotejat. Luna aceasta au trecut deja 5 zile de la data cand trebuia sa-mi vina ciclul. Si nu mi-a venit. As putea avea norocul de a fi insarcinata?
Raspunsuri clare. Multumesc frumos

9 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca este cat se poate de posibil ca lipsa menstruatiei sa se datoreze exact faptului ca esti insarcinata. Peste 2 zile poti sa faci un test de sarcina fiindca rezultatul obtinut va fi in proportie de peste 98% valabil/valid si corect. Probabilitatea ca rezultatul testului de sarcina sa fie POZITIV este foarte mare. Multa sanatate!

| HazelEyes77 a răspuns:

Ar putea fi si un bebe la mijloc de ce nu. Mai asteapta 2-3 zile si fa un test de sarcina. Trebuie sa gandesti pozitiv. Uneori cand te stresezi prea mult fiind focusat 100 la % pe o chestie aceasta refuza sa se materializeze. Daca minunea se lasa prea mult asteptata faceti amandoi o serie de analize ca sa se depisteze eventualele probleme de fertilitate. Numai bine iti doresc si sa de a Dumnezeu sa fie vorba de bebe!

| PcAndreea1990M explică (pentru HazelEyes77):

Să dea Domnul, multumesc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce va trebuie voua copii la 16 ani ma intreb? De-abia ai invatat sa scrii si sa citesti si iti curg mucii in gura si tu vrei copil. Vai si-amar de viata voastra, ce-o sa va dati voi cu capul de pereti mai tarziu... De fapt vai si-amar de tine ca ai sa ramai singura cu un copil si ai sa-ti dai seama cat de proasta ai fost, dar in special vai si-amar de copilul ala crescut de o mama minora si fara cap. Voi aveti impresia ca viata e o joaca de papusi de la teatrul "Tandarica". Vai si-amar de p1zd@ voastra si ce-aveti in capusorul ala sec. Ti-a trebuit pul@ de la 14 ani, ok, treaba ta, dar nu te apuca acum sa mai distrugi si un copil dupa tine. Daca vrei sa-ti sabotezi viata si sa ti-o fu71 in gura, fu7371-o singura, nu mai nenoroci si un copil dupa tine. Vrei sa te distrezi, bravo, distreaza-te, dar nu baga un copil in calcul in joaca ta naiba cu viata.

| PcAndreea1990M explică (pentru anonim_4396):

Dragul meu, după cum iti spune si numele esti un Distrus. Felicitari ti.ai ales perfect numelewinking Nu inteleg ce atata morala din partea ta? Ce treaba ai tu cu ceea ce fac eu? E viata mea si pana la urma ce pu#a mea te bagi tu? Cine iti da tie voie sa judeci? Stau impreuna cu baiatul asta de 2 ani. Parintii mei sunt de acord. Ce te doare? Veziti de gunoiu din ochii tai dragul meu inainte de a judeca oamenii pentru deciziile pe care vor sa le ia

| anonim_4396 a răspuns (pentru PcAndreea1990M):

"Draga" mea, ești înarmată cu cea mai teribilă armă cunoscută de Univers și anume: prostia. E cea mai mai mare forță cunoscută vreodată de o ființă rațională. Nu are rost să îmi mai răcesc gura de pomană cu tine că tu ai o mare pul@ și niște co@13 cât capu' tău de mari. Sau cel puțin asta "știi" tu acum. Eu unul nici nu am vreo datorie la tine să-ți deschid ochii, nici nu ma afectează în vreun fel ce ai să faci cu viitorul tău. Dacă tu alegi să ți-l fu71 în gură singură singurică n-o să te oprească sigur un străin de pe internet. Dar atât să știi că ce-ți așterni pe viitor aia ai să meriți pe deplin și nu va avea nimeni nici o datorie față de tine să te ajute. Știi cine o să piardă în situația asta și n-o să aibă nici o vină? Copilul ăla pe care vrei tu să-l faci (dacă nu o să-ți facă și complicații la naștere sau să te omoare în proces... ) Ăla săracu' n-o să aibă nici o vină că l-a condamnat mă-sa la o viață anormală și de c@c@t. Tu acum stai și minte-te singură, că pe mine nu mă minți și dă-i înainte cu prostia și aroganța și falsa siguranță pe sine. Acum șterge-ți mai bine mucii de pe tastatură că o să ți se lipească degetele.

| Helpme99 a răspuns:

Da, sunt sanse mari sa fii.

daca nu esti, pune-l pe iubitul tau sa faca o spermograma.