| StropiDeDor a întrebat:

Peste cateva zile iubitul meu pleaca la multi km distanta pentru restul verii.desi suntem impreuna de 7 luni si imi spune sa nu imi fie teama, pentru ca nu se va intampla nimic in perioada asta si ca relatia noastra merge mai departe, eu nu pot sa stau linistia. poate din pricina faptului ca el e genul de baiat "smecheras", daca pot spune asa si parca imi e greu sa cred ca 3 luni de zile va sta linistit, facand abstractie de fetele din jurul lui.
ce parere aveti? are rost sa sper ca vom trece cu bine peste vara asta?

Răspuns Câştigător
| chrystyna a răspuns:

Draga mea, eu st departe de iubitul meu de vreo 6 luni.Ne vedem mai mult in vacante sau cand ma mai duc eu la el.Si avem incredere unul in celalalt, privim si ne facem planuri mari in viitor.Bineinteles ca e baiat, si niciodata nu exclud posibilitatea ca el sa ma insele.Insa daca ar fi asa, as fi simtit si daca era imi spunea si el statea acolo cu altele. Dar cand iti dai seama cat de mult te iubeste si ca nu ar fi in stare de asa ceva, totul e mai usor.Bine,ca noi st impreuna de 1 an si 2 luni, dar relatia, tot asa la distanta a fost si pana acum. Uneori distanta te face mai rece, dar uneori te apropie mult mai mult de cel iubit si revederea e mult mai pretioasa dacat atunci cand te vezi zilnic.Si cum a mai spus cineva, chiar daca a facut ceva, important e ca tu sa nu afli si sa stii ca tot la tine se intoarce si tot pe tine te iubeste. Daca te va suna mereu de acolo, veti tine legatura si nu te minte, nu ai de ce sa-ti faci griji, crede-ma!

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, de ce nu ai incredere in el? Cand iubesti cu adevarat nu iti mai pasa de alte persoane, tu poti sa rezisti? Daca poti tu, el de ce nu ar putea? DAca cumva te va insela asta nu ai cum sa afli, dar nici el nu are de unde sa stie ce faci tu, e o chestiune de incredere. DAca va iubiti eu cred ca puteti trece peste si relatia poate rezista.In timpul vacantei pastrati legatura prin mess, telefon, si bucura-te de vacanta, nu te intrista, 3 luni e o perioada relativ mica pentru. 2 persoane care se iubesc, in plus tot la tine se intoarce, poate flirturi nevinovate vor fi, dar nu inseamna neaparat ca te va insela si daca o va face asta nu poti sti.
Si prietenul meu vara trecuta a fost plecat in Spania 3 luni si uite ca am rezistat amandoi, eu una nu l-am inselat. el nu stiu, nu bag mana in foc, dar totusi am pastrat legatura si nu a fost zi sa nu vorbim, asa a trecut timpul si tot la mine s-a intors, inca suntem impreuna happy.
Si, la fel e si prietenul meu mai `smecheras`, dar nu conteaza, ca si prietenul tau daca chiar te iubeste, nu trebuie sa iti faci griji.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Bineînţeles că are rost!
Sunt 3 luni, nu 3 ani!
Uite şi eu o să plec la muncă în vară şi o să mă văd foarte rar spre deloc cu prietena aproape 3 luni şi asta nu înseamnă că m-apuc să mă dau la toate fătucile de-acolo din locul unde voi munci.
În fine, eu nu am înşelat niciodată şi nu am de gând să încep. Totuşi, mi se pare absurd să cedezi aşa repede având în vedere că nici nu a plecat încă laughing.
Ah... şi încă ceva: Dacă vă ţine relaţia după acest obstacol, o să vezi că vă veţi apropia şi mai mult!winking
Spor şi ai mai multă încredere căci doar nu pleacă de bine!

| Dizzydizz a răspuns:

Lol happy
asta i se intampla prietenei mele. E greu pentru ca nici ei nu stiu c sfat s ii dau
Bine ca ea are d abia 3 luni jum
Cat timp va iubiti o sa fie ok
Gandeste-te doar asa:
-El sta acolo 3 luni
. Daca se combina cu alta nu e nicio problema.Sta cu ea dar se intoarce la tine. Tu sa ai grija aici sa nu te combini cu altul.Pentru ca el doar nu vine in orasul unde stati acum cu tipa aia...Asa ca, gandeste matur, lasa-l sa isi fac d cap si nu ii tine cont de asta.

| tyana a răspuns:

Acorda-i incredere, incearca sa te distrezi si tu in vara asta cat poti de bine, nu te izola si mai ales nu te gandi mereu la "ce va face el acolo"pentru ca risti sa iti strici nu doar vacanta ci si relatia.
In nici-o prietenie sau chiar casatorie, nimeni nu iti garanteaza ca va merge perfect! E posibil sa fie bine sau sa se termine rau, insa nu face din asta o obsesie pentru ca iti faci rau singura.

| Fifylici a răspuns:

Salut!
Chiar daca e genul de baiat mai smecher si chiar te iubeste cu adevarat fi sigura ca nu se va intampla nimic rau.Incearca sa fii calma si linistea va veni de la sine si in plus 3 luni trec repede poti sa vorbesti la telefon pe mess daca va avea net si te vei putea vedea cu el la webcam.
multa bafta!

| un copil:x a răspuns:

Daca tineti unul la altul o sa fie bine, crede-ma.Era mai rau daca pleca pentru 7, 8 luni, un an, dar 3 luni nu e chiar asa rau.Asa cum a zis si iubitozaur poate o sa aiba acolo o aventura, dar pana la urma, tot in tara o sa se intoarca, ca doar nu pleaca definitiv.Incercati sa pastrati legatura cat timp va fi plecat, sa vorbiti la telefon, pe mess, sa va vedeti la web:*

| Cristina_5086 a răspuns:

Intre mine si prietenul meu ii o distanta de 60 de km si nu stiu tot timpul ce face cu cine umbla dar mi-a spus sa am incredere in el pentru ca el are incredere in mine. daca el ti-a zis ca tine la tine si nu va fi nimic asa va fi

| Metaler a răspuns:

Daca va fi cuminte va dovedi ca e fidel dar daca nu va fi cuminte iti vei da seama ca nu e sortit tie.parerea mea este ca trebuie sa il lasi si sa ai incredere in el.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De sperat poti sa speri, caci n-ai de unde stii ce se va intampla, dar daca tu zici ca e mai 'smecheras" atunci cred ca nu se va abtine.De trecut treceti peste vara asta, intrebarea e daca te insala sau nubig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da are rost crede-ma ca si eu am trecut prin asa cevaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceiasi situatie ca si tine. Din pacate am 2 luni de cand prietenul meu a plecat in Italia, si simt ca din ce in ce mai mult il iubesc si cred ca o sa ne vedem tocmai la vara. Deci mai am de asteptat, asa ca fii tare 3 luni trec destul de repede, si revederea o sa fie foarte dulce ai sa vezi; ai incredere in el.Si stii ca cei care latra nu musca asa si prietenul tau smecherasslaughing)laughingS-ar putea sa fie mai cuminte ca niciodatalaughing) gandeste pozitiv