| AnemonaP a întrebat:

Plac un baiat. El stie ca-l plac si cred ca si el ma place.Se uita la mine imi zambeste chestii din astea.Nu a facut nimic cand a aflat ca-l plac a aflat de la niste prieteni.Nu vb niciodata nu el. Vreau sa ii spun pe mess ca-l plac, nu fata in fata si daca vrea sa fie cu mine. Dar nici chiar direct sa-i spun.Va rog cine ma ajuta? Din inima mea.puppy dog eyes funda+vot
P. s. Fara raspunsuri stupide

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Il placi si crezi ca si el te place,dar nu a facut nimic atunci cand a aflat ca-l placi...
Daca e timid,e bine,inseamna ca nu indrazneste,deci,va trebui sa-l ajuti,sa incepi sa-i vorbesti,pe mess,face to face,oricum,sa gasesti un mod sa-i dezlegi limba.Dar, indiferent cum, nu-i spune TU ca vrei sa fii cu el...Incurajeaza-l,afla-i gusturile la muzica,filme,prieteni,mancare,haine,preocupari,etc.,glumeste frumos,fii draguta, propune-i sa iesiti si voi, asaaa.ca prieteni buni,nu te grabi cu asta,incet,incet...O sa prinda si el curaj si vei putea privi situatia corect,vei intelege despre ce e vorba!
Nu cred ca nu te-ar putea place,pentru ca iti zambeste de cand stie ca-l placi,asa ca e doar timiditatea la mijloc.
Daca nu-i placeai,te privea imbufnat si refuza sa-ti vorbeasca.
Deci,la atac si nu te grabi,ai grija.
Timizii se sperie usor, nu-l ingrozi cu impetuozitatea ta, ia-l usor...
Mult noroc!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Umm, sfatul meu, vorbeste cu el fata in fata, fara declaratii, doar sa "spargeti gheata", apoi mergeti si voi la un suc, prajitura, sper ca nu-i asa de mototol incat sa astepte invitatia ta, dar daca el nu zice nimic atunci propune-i tu sa mergeti undeva. Asteapta pana iti spune el primul un "cred ca te iubesc", dupa asta ii vremea declaratiilor.

| tabittha a răspuns:

Daca iti place de cineva, trebuie sa-ti faci curaj si sa-ti pui inventivitatea in joc. Fa in asa fel incat sa-l intrebi ceva legat de scoala sau gasesti tu un subiect, dar numai cand il vezi singur. Si asa din vorba in vorba poti sa-i spui ca-l simpatizezi. Ideea ta cu messul nu mi se pare asa buna, dai dovada de lasitate.

| ralucar226 a răspuns:

Poi eu as zice ca ar fi mai bine sa-i zici in fata sa vb cu el sa te apropi de el.Nu sa-ti fie rusine sa ii zici clar ce simti pentru el poate o sa fie cu tine si pote si el simnte ce simti si tu pentru tine.bafta

| indragostita48 a răspuns:

Intreba-l nu ai nimic de pierdut "arunca-te in valuri" e o sansa pe care nu o poti rata

| Neek a răspuns:

Pentru inceput ai putea pur si simplu sa vorbesti cu el, pe parcurs vezi ce ai de facut.