| anonim_4396 a întrebat:

Placerea sexuala simtita de catre femeie in timpul actului sexual este direct proportionala cu marimea penisului?
Adica cu cat penisul este mai mare cu atat placerea sexuala simtita de catre femeie este mai mare?

22 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Este direct proportionala cu marimea contului bancar

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ray, dragă, ce-ar fi să bei un ceai și să te culci? Poate mâine o să fii mai puțin frustrat. big grin

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu sunt frustrat omule asta e adv

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Ai făcut un studiu de specialitate?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S016748701630277X
Teoria economiei sexuale analizează relațiile sexuale în termeni economici și de piață.

Femeile pot oferi acces sexual sau exclusiv bărbaților în schimbul resurselor.

Femeile concurează îmbunătățind aspectul fizic și denigrând reputația rivalilor.

Bărbații concurează atât individual, cât și în grup, pentru a aduna resurse pentru a face schimb de sex.

Deoarece bărbații pot concura ca grupuri, concurența masculină este mai mică decât suma femeilor.
https://en.wikipedia.org/wiki/Hypergamy

https://www.youtube.com/watch?v=dCwZxJtCjyA
https://www.youtube.com/watch?v=6ghH60QzQSs

| corbulalbrosu a răspuns:

Categoric NU. Nu exista absolut nicio legatura intre lungimea penisului si intensitatea satisfactiei sexuale efectiv resimtite de femeie. In schimb, grosimea penisului este mult mai importanta fiindca de obicei este ''factorul'' determinant in obtinerea atat a placeri cat si a satisfactie pe toata durata actului sexual si uneori si a atingerii starii de orgasm. Placerea si satisfactia maxima poate fi provocata si realizata si cu un penis de numai 12-13 cm... lungime. big grin

| Goete a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Nu vorbeste despre Lungime.
Marimea nu inseamna Lungimea, Corburalbrosu ma dezamagesti

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Goete):

Sincer imi pare rau ca te-am dezamagit. thinking Chiar si in cazul unei inteligente minime, oricine subintelege si isi da seama ca intrebare se refera in proportie de peste 99% la LUNGIME si nicidecum la alta marime. laughing

| Goete a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Sincer, inteleg ironia mesajului tau si cu toate ca apreciez mult cunostintele tale in domeniul sexual si medical, nu pot sa cred ca "subintelegi" inainte de a Intelege...
Apropi... ti se pare cunoscuta o afirmatie ca - vorbind de marime, e mai importanta grosimea decat lungimea? Stii cui îi apartine?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Goete a răspuns (pentru sadrian46):

Tu cum stii asta?
Sau ai incercat in fund?

| sadrian46 a răspuns (pentru Goete):

O să îți dau un răspuns în privat, dacă meriți. Dar din felul cum ai pus întrebarea, nu meriți. Mă refer la o întîmplare reală din viața mea. Persoana cu care s-a întâmplat este reală și în viață. Anonimitatea pe TPU este relativă. Nu pot să compromit reputația unei persoane în viață ca să îți satisfac ție o curozitate. Iar pentru felul în care gândești și te exprimi, deocamdată nu meriți.

| Goete a răspuns (pentru sadrian46):

Un caz nu inseamna ca in general e asa

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Ma doare la banana. Trebuia sa taci sau sa-mi raspunzi.

| mihai69 a răspuns:

Nu. Chiar dimpotrivă, de la un punct încolo.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu... nu incurca aceste lucruri. Placerea sexuala este una, marimea penisului este alta. Placere sexuala nu inseamna numai penetrarea.

| Goete a răspuns:

Ce comic e ca raspund doar barbati laughing

| Catalin77945 a răspuns:

Nu are legatura, daca stii sa faci treaba cu penisul nu conteaza daca e mic sau mare

| AEWPenta a răspuns:

Conteaza grosimea baniilor ca sa stie cat trebuie sa falseze orgasmul.

| George377 a răspuns:

Cred ca conteaza mai mult timpul ele se excita mult mai greu deci depinde cat timp te tine jucăriawinking

| dogaesdhgijrsd a răspuns:

Bile si ketamina tati

| GeorgianaDumitrițaa a răspuns:

Nu, depinde de ceea ce se întâmplă în actul sexual. Un penis mic poate face treaba și unui penis mare.