| cristiyana a întrebat:

Poate ca e o prostie dar pe mine lucrul asta chiar ma framanta.am vb cu prietenul meu acum 2 zile, ma sunase de pe un alt numar si mi-a spus ca el nu mai are minute si ca are 8 euro cost.de asemenea nici eu nu mai aveam minute nici credit decat 6 mesaje.lucrul ce ma enerveaza pe mine e ca de atunci nu a mai dat nici un semn de viata. i-am tr un sms a doua zi si nici macar un beep nu a dat (e pe abonament si poate da beep) si nici azi nu a dat nici un semn. faptul ca nu m-a cautat ma face sa ma gandesc la multe lucruri. poate vrea sa na despartim si nu are curaj sa-mi zica, poate vrea sa vada daca-l caut eu, nu stiu ce sa fac:ma simt f nasol si mi-e teama ca se va termina uratsad voi ce credeti, ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| buldog a răspuns:

Si eu trec prin asemenea faze cu prietena mea! Dar sincer eu nu am rabdarea de a astepta sa vad ce face ea... Ca baiat, iti spun eu ca ar fi foarte mandru daca l-ai cauta tu! O sa se bucure dandu-si seama ca iti pasa de el. Daca o sa intrebe"dar totusi de ce asa de tarziu?", ii poti spune ca vaznd ca nu mai spune nimic ai crezut ca e foarte ocupat(cu mine tine astabig grin)...
Sper ca am fost de ajutor...
Bafta!

7 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Hei, stai nu te grabi cu afirmatiile, asa faceam si eu, uite de exemplu prietenul meu nu m-a sunat 3 zile si eu i-am dat beep-uri si sms, eu imediat intram in panica, ma gandeam ca vrea sa se desparta de mine, dar pana la urma tot el m-a sunat si m-a lamurit, nu aveam credit deloc, a venit tarziu de la servici si nu avea de la cine sa ceara, oricum nu trebuie sa te stresezi asa, trebuie sa ai incredere in el, si daca il iubesti asa mult si iti pasa, de ce nu cauti cumva sa il suni, nu sms-uri sau beep-uri, daca cumva are ceva probleme, poate asteapta sa il suni, nu se stie, nu trebuie sa pui repede raul in fata, asa faceam si eu, dar mi-am dat seama ca nu trebuie sa fiu pesimista, asteapta cu calm ai sa vezi ca nu cred ca te va lasa el asa, oricum o explicatie tot iti va da, e normal sa te gandesti ca ce o fi cu el, dar nici sa exagerezi, ca nu se stie, gandeste limpede.

| julieta a răspuns:

Poate chiar nu are, intelege-l si pe el doar e crizaaaaaaaaaa.happy cand va intalniti vb cu el, intreaba-l daca vrea sa mergeti mai departe cu relatia sau nu daca te framanta gandurile de genu asta

| Zâmbărici a răspuns:

Ai incredere! Poate a avut ceva treburi de rezolvat.Incearca sa te linistesti! O sa lamuriti voi si treaba asta trebuie doar sa ai incredere!

bye bye

| gargaritza a răspuns:

S-ar putea sa ai dreptate, sa aiba pe altcineva, sau sa vrea sa va despartiti, problema e ca nu are curaju sa iti zica sau poate nu vrea si vrea sa aiba si el 2 iubite ca e la moda.
Eu zic sa te intalnesti cu el si sa vorbiti deschis, nu la telefon, prin mesaje sau pe mess. Fata in fata poti sa iti dai seama daca te minte sau are pe altcineva.
Sfatul meu e sa vorbiti fata in fata.

bafta multa:*

| any_6013 a răspuns:

E bine sa mai stati separati un timp.adica fiecare are viata lui si nu sunteti legati unul de altul.trebuie sa aveti putin aer amandoi. o relatie de lunga durata e bazata in special pe incredere.nu trebuie sa te gandesti la ce e mai rau din start.mai asteapta putin si probabil totul se va termina cu bine.succer:*

| ♥кŧà ŧέ łüьέšŧέ♥ a răspuns:

Nu tineti legatura pe messenger?:S

| godzila a răspuns:

Asculta ce are de spus. Poate nu e dracul chiar asa de negru.