| cookie93 a întrebat:

Poate ca sunt paranoia sau nu... dar vreau un raspuns sincer si fara mistouri. i'am facut un oral prietenului meu si am pus mana pe "ala mare". faza e ca dupa, am uitat sa ma spal pe maini si am fost la wc si cand imi terminasem nevoile, mi-am adus aminte de asta. mi s'au inmuiat picioarele gandindu'ma ca m-am sters la... cand pusesem mana pe jucaria lui.cand si'a dat drumu, ma indepartat dar tot mi-e frica.se poate sa fi ramas?

Răspuns Câştigător
| andreea_4761 a răspuns:

Buna ...mai pai ca sa ramai insarcinata este un proces totul se intampla innauntru fara aer... spermatozoizii mor in contact cu aerul. daca stai sa te gandest nu e usor dar nici greu sa faci copii asa, dar atat timp cat mana ta a fost afara si logic ca a fost, nu ai cum sa ramai si in primul rand doar nu ti-ai bagat mana-n. asa ca stai calmahappy

5 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

Buh.pf cam da! multi or sa zica numa daca sperma a ajuns pe mana ta.pai afla k si in lichidul seminal exista spermatozoizi nu numai in sperma.so.un test de sarcina ti-ar putea lua piatra de pe suflet! mare atentie in viitor

| *Lyttle.me* a răspuns:

Hey hey!
Cum Doamne iarta-ma sa ramai?
Trebuie sa te penetreze inauntru, fara prezervativ ca sa ramai.
De fapt, nu se ramane asa usor insarcinata, gandeste-te, spermatozoizii trebuie sa ajunga adanc inauntru si nici atunci daca nu esti in perioada fertila. Tu i-ai facut doar oral din cate am inteles eu aici si te-ai sters jos, doar nu ti-ai bagat mana in interior, ce naiba. (sau asa sper)
Daca s-ar ramane asa usor insarcinata, iti dai seama cati eram acum?
In sfarsit, ca sa te linistesti, dupa o saptamana fuga la farmacie si cumpara test de sarcina SureCheck, am impresia ca e in jur de 13lei. Respecta instructiunile de acolo si fa-l, ca dupa aia daca nu il faci o sa stai cu stres si daca stai asa cu griji asta influenteaza si venirea menstruatiei si dupa aia crezi si mai mult ca ai fi ramas gravida.
Ca sa te linistesti fa testul si dupa aceea totul revine la normal.
Don't worry!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si, pe dinti de ce nu te-ai spalat? Tu te stergi la vrabiuta cu mana goala? laughing

| BuRnOmG a răspuns:

Cum zice holiudlaughing)