| anonim_4396 a întrebat:

Poate menstruatie sa tina doar 2 zile? big grin

12 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca esti la inceput poata sa tina si 2 zile

| IoanaIoa88 a răspuns:

Nu chiar. thinking
Pe mine de exemplu` ma tine 7 zile.
sau si mai mult x_x.

Dar depinde si de organism`!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Durata menstruaţiei este, în general, de 3-7 zile!
Dacă e mai scurtă, sau mai lungă - atunci poate exista o problemă de sănătate ( dacă situaţia se repetă mai multe luni ).

Toate cele bune.

| Felys a răspuns:

Daca ai doar doua zile probabil este o dereglare, nu prea e bine, am avut si eu candva cateva luni la rand o zi pe luna ciclu si ma ingrasasem urat de tot, am mers la medic si mi-a dat 2 luni niste antticonceptionale care au reglat fluxul sangvin si de atunci s-a normalizat, e prea putin 2 zile, chiar daca din punct de vedere al igienei tie iti convine sunt alti factori care trebuie sa te ingrijoreze asa ca mergi la specialist sa te ajute sa rezolvi problema

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu chiar...Depinde de organism.

| gingergirl1 a răspuns:

Da,si pe mine ma tine tot 2-3 zile!
Si sincera sa fiu ma consider foarte norocoasa!laughing

| Violente a răspuns:

Specialiștii spun că menstruația poate dura de la 3 la 7 zile, ea mai poate dura și 2 zile sau 8 zile, ceea ce nu constă neapărat într-o problema de sănătate. Dacă nu ai întreținut relații sexuale în ciclul menstrual precedent, nu ai de ce să îți faci griji, ea se reglează și pe parcurs apar dereglări.

| beautifullie a răspuns:

Daca esti norocoasa, da. dar asta inseamna sa te tina mereu asa. daca e o intamplare...

| 48KRazvan a răspuns:

De ce ne intrebi pe noi? Ce legatura are asta cu dragostea sau sexul? Intreab-o pe maica-ta sau du-te la un ginecolog si intreaba-l pe el.

| ANDRADA_4403 a răspuns:

Adica azi ii 3-a zi dar nu am fost prea tare..decat o zi:p

| ANDRADA_4403 a răspuns:

In ultima perioada am slabit si din cate am inteles si asta poate fi un motiv.

| inaniculae a răspuns:

Nu chiar... minim 3 zile happy n-am auzit pe nimeni sa spuna ca e atat de noroc incat sa o tina 2 zilelaughing)