| jony1234567 a întrebat:

Poate o fata sa te lase din motivul ca mereu o presez? Nu am incredere si ca strig mereu la ea.
Și care ar fi modalitatea ca sa refac relatia?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Clar da, e un comportament foarte toxic care obseste cealalta persoana psihic.
Lasa-i o pauza de respiro o perioada si apoi spune-i ca te-ai schimbat (EVIDENT IDEEA E SA TE SI SCHIMBI) si apoi daca te accepta bine, daca nu, oricum e o schimbare buna care te ajuta cu viitoarea relatie. Dar neaparat o perioada sa rupeti legatura.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ar fi cazul sa-ti schimbi atitudinea ''autoritarista'' pe care ai manifestat-o fata de ea pana in prezent. Nicio persoana rationala, cu un comportament echilibrata d.p.d.v. psihico-mintal si emotional, nu poate accepta tentativa de subordonare prin care sa devina o ''sluga'' necuvantatoare spusa neconditionat fata de un...''vataf'.

| Raven a răspuns:

Normal că poate. Nici eu n-aș vrea să fiu cu cineva care n-are încredere în mine, mai ales dacă nu i-am dat niciun motiv de îndoială. Ca să nu mai zic de țipat, dacă începi să țipi e semn clar că ai pierdut disputa, nu recurgi la urlete decât atunci când nu mai ai argumente.
Ca să refaci relația ar însemna ca tu să te schimbi, ceea ce ar fi aproape imposibil, nu cred că ți-ai putea schimba peste noapte firea bănuitoare. Iar ea ar trebui să creadă că te-ai schimbat, greu de realizat, dacă e isteață, știe că oamenii geloși din fire nu prea au lecuire.