| jony1234567 a întrebat:

Prietena imi spune ca este confuză si nu stie daca ma iubeste motivul fiind că mereu strig la ea,nu am incredere, nu o inteleg si nu o ascult
Poate de la asta la o fata sa se "răcească "sentimentele?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Clar, din ce spui tu esti o persoana foarte toxica si atunci e perfect normal ca ii trece dragu de tine.

| Emazio a răspuns:

Aparent ea deja se joaca cu capul tau, facandu-te sa ne prezinți lucrurile astea in felul asta. Daca nu iti schimbi atitudinea o sa vă despărțiți, si nu ma refer sa ajungi sa iti ceri mereu scuze si sa ii spui ca o sa te schimbi. Ea nu te iubește cel putin nu inca, daca o sa te comporți oarecum rece si masculin atunci o sa o castigi inapoi. Sa tipi nu inseamna ca e ceva masculin.

| RAY a răspuns:

Desigur ca da, fi mai calm man

| Violleta2022 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun, dar prietena nu te-a iubit niciodata si nici nu te iubeste, pentru simplu motiv ca, atunci cand iubesti cu adevarat, stii asta, simtii cu toata fiinta ta si cu certitutine, nu poti spune decat "il iubesc si nu pot trai fara el", ceea ce la ea nu exista.
Da-i pace, cauat-ti alta, ca asta mai are de gandit, daca sa te minta sau sa-ti spuna adevarul in fata, ca-i esti indiferent.
Nu se raceste nici un sentimente la nici o fata, odata ce nu exista sentimente, este evident ca-i "racita" de tot.

| sofisis a răspuns:

Normal ca nu sunt motive. Si eu ador sa se tipe la mine, sa fiu mereu pusa sub semnul intrebarii, sa trebuiasca sa ma justific interminabil si sa vorbesc cu peretii.

| Plato a răspuns:

laughing
Nah, esti visul oricarei femei.

Nu exista "nu stiu daca te iubesc". Asta inseamna "nu, nu te iubesc".
Ar trebui sa-ti revizuiesti chestiile alea: nu mai striga, incepe sa ai incredere, intelege, asculta.

| Goete a răspuns:

Tu ce crezi, cum ai reactiona in locul ei? Chiar ti-ar place sa iti petreci timpul cu cineva care striga la tine?!
O relatie se bazeaza in primul rand pe incredere, eu cred ca nici tu nu o iubesti in realitate, ci doar vrei sa fie in posesia ta.
Indiscutibil, nu doar poate ci s-a si racit de tine si sper sa faca pasul de a te lasa cat mai repede, nici pe departe nu esti partener in relatie.

| ywar a răspuns:

Strigi la ea? Pai asta e bine. Eu as incepe de maine sa-i mai dau si cate o batuta. E buna si asta. Ii administrezi cate 2 pastile pe saptamana.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alea sunt doar scuze penibile sa te faca sa te simt vinovat ca nu faci ceva cum trebuie.

Cel mai bine e sa o rasplatesti tot cu raceala care ti-o ofera.

| eckblume a răspuns:

E un mod subtil de a-ti spune ca s-a saturat de relatie si ca nu mai are aceleasi sentimente pentru tine. Daca vezi ca nu mai are niciun fel de interes, e clar ca nu mai e la fel.
Si sa stii ca cineva care te cicaleste (unde ai fost, cine e ala, taci,...) e enervant si ajungi pana la urma sa nu mai suporti.
Nu zic ca e vina ta, spun in general. Uneori fetele sunt mai sensibile si se simt neintelese - "confuza". Dar sa fii confuz cand spui,, te iubesc,, e un fel de nu te mai iubesc. Schimba-ti atitudinea. Tu o cunosti mai bine.