| khalesi a întrebat:

Poate o sa vi se para pueril ca la 20 de ani ai mei sunt in dubii cu privire in a-i atrage atentia unui baiat.
Mai exact unui coleg de facultate din alta grupa.
La inceput nici nu prea il suportam mi se parea ca e fals si prefacut dar avand laboratoare comune cu el il tot observ cum se comporta cu colegii lui rade dar atat nu l-am observat vreodata sa se dea la vreo fata sa fie impertitent.E mai mult cu invatatul el, dar nu e tocilar imi pare ca e foarte ok ca si om.Imi place mult de el ca si caracter dar si cum arata are un aer asa mai de copil.N-am vorbit vreodata mai mult de 2 vorbe intr-un an decat de facultate, el intra in vorba dar numai asa fara sa insemne ceva.Eu aveam si am o retinere sa intru in vorba cu el pentru ca niciodata nu sta singur e inconjurat de alte colege am vazut ca e prieten cu fete nu cu baieti iar eu sunt o fire oarecum mai rezervata nu chiar timida nu prea obisnuiesc sa intru in sufletu' omului sau sa ma bag in vorba sa dintr-o data cu el ar parea ciudat.
In continuare voiam sa specific ca nu sunt vreo urata vreo obeza am 1.65, 56 de kg, sunt satena cu parul lung,ma ingrijesc sunt chiar pasionata de make-up,des primesc comentarii ca sunt draguta,frumusica,etc cu toate astea n-am mai avut o relatie din liceu si aia cam subreda care a durat cateva luni,cred ca e de vina firea mea mai dificila,par nemultumita cateodata de anumite lucruri dar pur si simplu asta sunt eu.
S-a intamplat sa-mi pice cu tronc baiatul asta fara ca eu sa ma gandesc vreodata ca o sa imi placa el,nici nu ma gandeam sincer cum am zis mi se parea cam imatur la inceput dar nici eu nu sunt f matura desi multi imi zic ca par serioasa eu tot copilaroasa ma simt.
Deci,nu stiu cum sa fac sa isi de-a seama ca eu il plac,nu pot sa ma uit nici insistent la el desi cateodata nu mi-as lua ochii de la el,de ex joi avem iar curs impreuna iar eu nu stiu cum sa incep in a-i atrage atentia din moment ce nici nu ne salutam.
Deci, merita osteneala sa ii atrag atentia in vreun fel?

1 răspuns:
| SoulAssassin a răspuns:

Da, merita..si nu te omoara nimeni daca incerci, nu? dai un biletel pe care scrii numai cuvantul `kiss` si atat.cu restul de intrebari o sa vina el dupa aceeia..curaj,nu e sfarsitul lumii, poate e inceputul frumosului. :p