| япончик a întrebat:

Poate sa ramina o fata insarcinata daca face sex neprotejat. dar baiatul ny ejaculeaza in ea... poate cite o data cind nu dovedeste acolo putin de tot care nici nu se numeste sperma...cum credeti

4 răspunsuri:
| Wolfy45 a răspuns:

Poate sa ramana. Exista lichidul pre-ejaculator, pe langa ca atata timp cat e neprotejat nu poti controla totul. Din pacate nu are importanta daca nu a ejaculat.

greece12
| greece12 a răspuns:

Orice contact sexual neprotejat e un potential risc de sarcina din cauza lichidului preejaculator eliminat de partenerul masculin,lichid imposibil de controlat, care poate transporta spermatozoizi.
Daca fata e si in perioada fertila, sansele cresc destul de mult.
Deci, da, e posibil.

| SorinTudor a răspuns:

Da, inainte de ejaculare mai iese un lichid preejeculator care contine spermatozoizi, chiar daca sunt in cantitate mica dar pot ajunge la ovul si sa-l fecundeze si astfel se formeaza incet si sigur un junior laughing

| slenderica a răspuns:

Da.