| NowForYou000 a întrebat:

Pot face avort la 15 saptamani? Vreau un raspuns precis.
Funda

6 răspunsuri:
| Verginic?Vac?Gras? a răspuns:

Te-ai trezit cam tarziu

| corbulalbrosu a răspuns:

Conform legislatiei, dincolo de a 84-a zi de amenoree, o intrerupere voluntara a sarcinii nu mai este autorizata in majoritatea tarilor.http://www.sfatulmedicului.ro/dictionar-medical/avort_545. Avortul ilegal

Avortul este legal, cu unele restrictii pana in saptamana 24 de sarcina (in absenta unor indicatii medicale, avortul la cerere este legal pana la 12 saptamani de sarcina). Numeroase state cer femeii sa se gandeasca 24 de ore dupa ce a fost informata in legatura cu implicatiile unui avort.
Avortul ilegal este avortul realizat de personal fara pregatire medicala corespunzatoare si prezinta un risc mult mai mare de complicatiile decat cel realizat de personal calificat.http://www.sfatulmedicului.ro/......inii_1050. Sper ca vei intelege ceea ce trebuie, deoarece este un raspuns cat se poate de concret.

| sofisis a răspuns:

O sa iti foe foarte greu sa gasesti un medic care sa vrea sa iti faca la 15 saptamani. Mai ales ca esti minora...nu prea cred ca vor vrea sa se bage.

| sofisis a răspuns:

Uite ca m-am interesat mai bine si e ilegal pentru medic sa intrerupa o sarcina trecuta de 14 saptamani. Se pedepseste cu inchisoarea de la 6 luni la 3 ani.

| Lawliet14 a răspuns:

Avort = crima! Pastreaza copilul, oricum nu se mai poate face nimic. Risti sa mori si tu daca ai mai face ceva acum.

| Foxyyyy a răspuns:

La 14 ani ai reusit sa ramai gravida... Nu, nu se mai poate..succes cu sarcina!