| anonim_4396 a întrebat:

Pot face sex dupa ce am luat pilula de a doua zi?

7 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

DE mai multe ori chiar

| Andreeush a răspuns:

Da, numai să nu uiți să te protejezi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca poti sa intretii acte sexuale chiar si neprotejate in primele 4-5 zile, fiindca atat teoretic cat si practic nu mai exista nicio restrictie in aceasta problema. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

De ce nu?

| Violleta2022 a răspuns:

Pastila de a doua zi a functionat pentru o posibila sarcina intamplata atunci, cand ai luat-o. Dar asta nu te protejeaza pe viitor de o posibila sarcina, mai ales ca, datorita efecteleor secundare majore, provocate de pastila de a doua zi, nu vei mai avea ciclul regulat pe urmatoarele 6-12 luni, avand angerari cand si cand, iar ovulatia si perioada fertila nu mai poate fii calculaat sau estimata, putand sa ramai gravida, oricand.
Dupa ce ai luat pastila de a doua zi, pe urmatoarele 12 luni, sexul il faci numai cu prezervativ, ca sa nu ramai gravida, ca o alta pastila nu mai este indicat sa iei in viata asta.

Răspuns utilizator avertizat
| gogu220 a răspuns:

De ce crezi că se numeşte "pastila de a doua zi"? Pentru că o iei a doua zi când crezi că ai rămas.
Pastila de dinainte se numeşte "anticoncepţinale" şi se iau regulat şi după sfatul nedicului.