| ana123123 a întrebat:

Pot ramane insarcinata daca am facut sex neprotejat inainte de ciclu cu 4 zile? Eu nu am un ciclu tocmai regulat ( cateodata imi intarzie cateva zile) Luna aceasta mi-a venit regulat la 28 de zile pe data de 21
Inainte cu cateva zile pe 17 si pe 18 am facut sex neprotejat (pe 18 am facut-o de 2 ori si de fiecare data a ejaculat in mine) Dupa cum am zis si mai sus mi-a venit apoi pe 21 ciclul si m-a tinut 3 zile (teoretic ma tine 5 zile dar uneori se mai intampla sa ma tina si 3 zile)
Este posibil sa fi ramas insarcinata, chiar imi doresc foarte mult acest lucru
As dori sa stiu cat de mari sau mici sunt sansele sa fiu
Va multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| liviu89 a răspuns:

Da dupa cateva cautari nu am gasit nici un termen medical la "sarcina invizibila'" Si dupa cum spuneam nu ai nici o simptoma probabil singura simptoma care o sa te faca sa te duci la doctor si sa iti dai seama ca esti insarcinata o sa fie o durere foarte mare de burta/constipatie.
pentru a face copii :d : Idealul este sa incerci la fiecare 2 zile incepand din ziua 5a pana la ziua a 14 a pana daca ai ciclu de 35 de zile incerci in fiecare 2 zile incepand cu ziua 12a

10 răspunsuri:
| kidulinha a răspuns:

Depinde de organism, de ovulutie. asteapta si tu 2-3 saptamana si ia-ti un test de sarcina sau du-te la doctor.
Este posibil dar nu este neaparat.
Daca tot iti doresti, eu iti urez sa se fi intamplat big hug Sa ai grija de tine :*:*:*:*

| Lummy a răspuns:

Depinde de tine si de el...sunt unele fete care raman insarcinate mai greu altele mai usor...nu neaparat daca faci sex neprotejat ramai insarcinata. Succes la facut bebe!

| liviu89 a răspuns:

Nu stiu daca ai ramas nu prea am inteles mare lucru din ce ai spus
(ai facut sex 2 zile la rand si totusi ti a venit ciclu asta am inteles inseamna ca nu esti insarcinata dar poate am inteles gresit)
Sa nu iti pierz sperantele un cuplu este declarat infertil dupa 2ani de relatii sexuale regulate fara anticonceptionale nereusind sa ramana femeia insarcinata

| liviu89 a răspuns:

Da poti ramane insarcinata dar sansele sunt foarte, foarte slabe, asta e cam cel mai valabil test de sarcina.
Cand iti vine ciclul, este dantela uterina care se degradeaza adica in 3-4-5 zile se duce si luna urmatoare se reface la loc, dantela uterina este acolo unde se implanteaza foetusu, foetus de fapt ovulul fecondat ca nu e inca foetus.Si daca dantela uterina ti se degradeaza ovulul fecundat nu are unde sa se implanteze prin urmare nu prea ai cum sa ramai insarcinata dar dupa cum ai spus sunt femei care au o sarcina invizibila, nu stiu termenul medical corect dar daca te intereseaza pot sa ma uit in vechile mele carti de biologie si am sa iti spun in amanunt.In mare parte o sarcina invizibila este o sarcina in care nu ai nici o simptoma de femeie gravida, ai ciclu regulat, nu greturi nimic, dar cum am spus si mai sus sansele sunt foarte slabe o sa iti raspund peste putin timp daca imi gasesc vechile carti de biologie sa iti spun si cand femeia este cea mai feconda

| liviu89 a răspuns:

Funda? :d

| ana123123 explică:

Multumesc de incurajarihappy
din cate am inteleles cu 10 zile inainte de ciclu si 10 dupa sansele de a ramane insarcinata scad, este adevarat?

| ana123123 explică:

Da am facut 2 zile la rand pe 17 si 18 si dupa aia pe 21 mi a venit ciclul...am citit undeva ca si daca iti vine ciclul(in prima luna ) poti sa ramai insarcinata

| ana123123 explică:

Da as dori sa stiu mai multe despre asta si daca poti sa mi spui :este adevarat ca in din ziua a 11 dupa ce perioada pana in ziua 21 este consderata ca fiind perioada ce mai fertila a unei femei si momentul cel mai oportun pentru concepere?
multumesc anticipat!

| ana123123 explică:

Multumesc mult pentru ajutor hugshappy

| deea_1783 a răspuns:

Daca am facut sex neprotejat in prima zi dupa nenstruatie pot ramane gravida