| fayreh a întrebat:

Vreau raspuns urgent,dau FUNDA. am facut sex neprotejat, el nu a terminat in mine, iar la cateva ore dupa act m-am spalat si in interiorul vaginului.ciclul nu il am regulat, acum doua luni a venit pe data de 2 iar luna trecuta pe 8. inainte de a-mi incepe viata sexuala aveam ciclu o luna da si o luna nu..acum suntem pe 11 si inca nu a venit, e posibil sa fiu insarcinata sau nu? am m-ai facut si pana acum neprotejat si nu am ramas..am auzit ca sexul regleaza ciclul, si ca e posibil sa intarzie si daca nu fac sex regulat si ce-i drept n-am m-ai facut de vreo 3-4 saptamani.

Răspuns Câştigător
| wolder a răspuns:

Sexul nu regleaza menstruatia. n-am mai auzit o minciuna mai aiurea de atat.
N-am de unde sa stiu daca esti sau nu, totusi sunt sanse, asteapta sa vina ciclul si daca nu vine atunci fa un test, e cam singura si ultima solutie.
In rest. data viitoare fi mai atenta, ai grija de corpul tau, deci protejeaza-te!

| fayreh explică (pentru wolder):

Eu asa am auzit, si ce-i drept, de cand am inceput sa fac sex vine in fiecare luna..pana atunci venea o luna da o luna nu. Multumesc!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Daca nu s-a terminat in tine, nu ai de ce sa-ti faci griji!
Un test de sarcina, daca iti va intarzia.
Te pup!

| AndraCdz a răspuns:

Stai linistita! Nu esti însărcinată