| pussycat_9041 a întrebat:

Pot ramane insarcinata daca iau anticonceptionale si in acelasi timp antibiotice?straight face. stiu o colega de facultate care a patit asta

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Da, antibioticele reduc eficienta contraceptivelor orale, asa ca ai grija sa te protejezi suplimentar in luna respectiva.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, majoritatea antibioticelor scad eficienta contraceptivelor suficient de mult incat sa aiba loc ovulatia si sa se instaleze sarcina. Am vazut zeci de femei in aceasta situatie.

| CarmenR a răspuns:

Sa stii ca antibioticele diminueaza efectele anticonceptionalelor http://www.qbebe.ro/......ceptionale

| claudia_5637 a răspuns:

Asta e cea mai mare prostie care se poate face pentru ca se stie ca in timp ce iei anticonceptionale si peste mai iei si antibiotice taie tot efectul la anticonceptionale deci ai grija stiu pe cineva care a facut chestia asta si sa ales cu un bebe