| gagaaa7 a întrebat:

Pot sa fac dragoste fara prezervativ in perioada de infertilitate a partenerei chiar daca aceasta foloseste anticonceptionale yasmin? In mare parte ma sperie lichidul pre-ejaculator, in timpul actului sexual is foarte excitat si imi e teama sa nu las in urma o sarcina ne dorita din cauza acelui lichid.

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca partenera ta foloseste anticonceptionale atunci nu ar trebui sa existe probleme de genu...sarcina si mai ales ca este in perioada infertila

| freebiker a răspuns:

Lichidul pre-ejaculator e pentru a lubrifia... doar cu sperma o poti lasa gravida. iar daca ia aniconceptionale sunt sanse de 1% din cate stiu...

| gagaaa7 explică (pentru freebiker):

Din cate stiu eu lichidul pre-ejaculator contine si o cantitate de spermatozoizi. oare de la lichidul respectiv, se poate ajunge la o sarcina?