| anonim_4396 a întrebat:

Pot sa raman insarcinata daca am un contact sexual in timpul menstruatiei?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Statistic 15% DA! Sunt sanse! Sunt marturii ale femeilor ramase insarcinate in urma unui contact sexual neprotejat, in perioda menstruatiei!
Sa nu uitam, ca natura ne-a lasat pentru a ne inmulti..., pot aparea surprize!

15 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Exista un risc mic, dar nu zero.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

DA! DA! DA! DECE FACETII FARA PREZERVATIV? E PLIN DE SIFILIS, HERPES, HEPATITE, HPV, HIV, >>> SIDA! INTOTDEAUNA FOLOSITI PREZERVATIVUL, PANA VRETI BEBE! SI IGIENA MAXIMA!

| psiholoaga a răspuns:

Da, exista sanse sa ramai. Mai mici, dar menstruatia nu e metoda contraceptiva. Sunt ong-uri care dau prezervative gratis daca nu aveti 9 lei sa le luati. Pe langa sarcina sunt f multe infectii care se transmit usor (si prin sex oral) si care nu se vad pe fața partenerului sau a partenerei. Grija cu ce te joci!

| DenissaDeea a răspuns:

Nu poti ramane stai fara nicio grija... Dar nu este sanatos si normal sa faci sex cand ai menstruatia...Ar trebui sa ai respect tu pentru tine, daca el nu are si iti cere sa faci sex in timpul menstruatiei...

| nicky a răspuns:

In nici un caz.

Alte răspunsuri
| yasminna a răspuns:

Nu poti ramane insarcinata in timpul menstrei dar nu e sanatos si e cam...Cahhh,nu crezi?

| emiliagrosu a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata deoarece in timpul menstruatiei nu ai ovulatie.

Alte răspunsuri
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca nu...eu am incercat si nu am patit nimiC...acum depinde!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma iertati dar eu sunt disperata.Sunt casatorita de un an si 2 luni si nu am reusit sa raman inca insarcinata.Nu am folosit niciodata anticonceptionale.Nu am avut un ciclu regulat dar acum de 2 luni imi vine regulat.
Ce ar trebui sa fac sa raman insarcinata? Ultimul ciclu menstrual l-am avut in 11 octombrie?
Va rog din suflet ajutati-ma!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DA! sunt sanse foarte mari sora mea a ramas insarcinata in ultima zi a menstruatiei si nu o singura data ci de doua ori are doi bebeli frumosi

| criss_5960 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata deoarece ovulatia incepe abia dupa aproximativ 2 saptamani de la ultima zi de menstruatie. Stiu ca este cam ''cahhh'' dar femeia se simte cel mai bine cand este la menstruatie...

| Ea_7168 a răspuns:

Sansele de a ramane insarcinata sunt foarte mici, dar exista! Depinde de organism.