| astaiseo a întrebat:

Pot sa raman insarcinata daca baiatul a ejaculat putin pe mana mea, eu m.am sters dar dupa 3 minute m.am dus la baie si am facut pipi si dupa m.am sters?

17 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Si pana sa te murdareasca pe mana, unde si-a tinut penisul?

| astaiseo explică (pentru neutrino):

Pe el sau ceva de genul..vaginul meu nu a intrat in contact cu penisul nici inainte si nici dupa.Eu m.am sters pe mana.dar mi.era frica sa nu fi ramas putin ca atunci cand am fost la baie, sa intre in contact cu vaginul.A trecut o luna de atunci.

| Fatamuntilor a răspuns:

In cazul descris de tine categoric NU, insa ai grija ca asemenea jocuri.
Si inainte de toate informezate, ai scapat de multime de griji.
Daca ai avea mimin de cunostinte despre sex, cred ca te-ai gandi de doua ori inainte de a aventura in asa ceva.

| pietrean a răspuns:

Draga mea,oare ce varsta ai? Cred ca micuta de tot,sau nu esti inca interesata de raspunderile inceperii vietii sexuale.
Nu poti ramane insarcinata,cu spermatozoizii de pe mana!
Dar,cum poti ramane,ca sa te feresti de aceasta problema,stii?
Stii ce e ala un ovul si cine il produce,cat traieste,in ce perioada a unui ciclu menstrual se elimina, stii ce sunt spermatozoizii si cat traiesc, cum se poate ramane insarcinata, care sunt metodele de precautie, etc.Macar la astea daca o sa cauti un raspuns,poate o sa te hotararsti, sa nu mai faci sex, pana te maturizezi(din acest motiv, se recomanda a se incepe viata sexuala, cam dupa 18 ani) si stii ce inseamna adevarata daruire, adevarata iubire si cum sa te feresti de o sarcina nedorita.Alfel,o sa ne intrebi, ca multe alte copile,"oare am ramas insarcinata"?

| Fernando9Torres a răspuns:

Nu,dar daca iti ejacula pe nas/ureche aveai sanse sa ramai, pentru ca intra pe nas sau in ureche si lua liftul pana la vagin, iar acolo rupea tot ce prinde pana ajunge la copil straight face....cum sa ramai insarcinata daca nu iti ejaculeaza in vagin straight face straight face straight face straight face

Răspuns utilizator avertizat
| 1cristian1990 a răspuns:

E imposibil sa ramai insarcinata daca ti-a ejaculat pe mana, numai daca iti ejaculeaza in vagin! Mai informeaza-te in legatura cu viata sexuala daca ti-ai inceput-o!

| Iamnotme a răspuns:

Nu, este imposibil.
Înainte să faci de astea, documentează-te happy

| Phini a răspuns:

Deci nu... imi vine sa rad. doamne. laughing))
Nu, nu ai acum sa ramai insarcinata doar prin atata lucru. unii se chinuie prin sex adevarat sa aive copii si tu pui astfel de intrebare? 0.o

| bobo37 a răspuns:

Esti prosta cum sa ramai insarcinata daca ai avut sperma doar pe mana?