| Marbella188 a întrebat:

Poti face sex cu prezervativ si cand esti fertila sau la ziua ovulatiei? Care sunt sansele sa se rupa, de unde aflu daca s-a rupt sau nu?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Prezervativul a fost inventat, este fabricat si comercializat si este folosit in principal cu scopul/rolul de a permite partenerilor de sex sa poata intretine contacte sexuale in FIECARE ZI a ciclului menstrual indiferent de perioada acestuia. Fiindca prezervativul ofera aceasta posibilitate, acesta este produs si este folosit de catre barbati exact cu scopul de a le permite acestora chiar si sa ejaculeze in momentul producerii orgasnului in prezervativul montat pe penis si astfel sa poata sa mentina actul sexual in continuare, adica sa penetreze vaginul pana in momentul in care scade erectia intratat de mult incat penisul devine impropriu continuarii sexului. In cazul in care MARIMEA prezervativului folosit este CORECT aleasa si se potriveste perfect pe grosimea penisului, prezervativul va ramane intreg/intact si bine fixat pe penis pana la terminarea sexului si probabilitatea de a se putea rupe devine extrem de mica. Chiar daca penisul incepe sa piarda erectia, prezervativul care este corect ales si corect montat va ramane bine fixat pe penis, si nu va aluneca de pe acesta, astfel ca sperma ejaculata in ea nu se va scurge afara si in mod sigur NU va exista nicio posibilitate de a se putea forma o sarcina. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Prezervativul se poate rupe, doar daca este prea mare pentru cucul baiatului, pentru ca, fiind larg, se rasuceste pe cucu in timpul sexului si la un moment dat, cand este complet rasucit, pocneste.
Este indicat ca baiatul sa lase rusinea la o parte cand cumpara prezervative si sa ceara masura corecta, chiar daca are un cuc mic, ca-i mai important sa te protejeze de o sarcina, sau de o boala sexuala, decat sa se dea mare si prost, cumparand prezervative cu numere necorespunzatoare, care pune atata pe fata in pericol, cat si pe el.