| unaboona a întrebat:

Poti fi insarcinata si sa ai menstruatie in acelasi timp? de exemplu am facut sex neprotejat o saptamana inaintea menstruatiei si dupa o saptamana mi-a venit ciclul mai pot fi insarcinata?

7 răspunsuri:
| StropiDeDor a răspuns:

Nu! clarwinking

| Alinutza_5368 a răspuns:

Da este posibil sa fi insarcinata chiar daca ti-a venit menstruatia! Cel mai posibil sa ramai insarcinata este a cincea zi dupa menstruatie dar nu poti sa te bazezi pe acest lucru. Cel mai bine ar fi sa faci un test de sarcina sa poti sta linistita acum depinde de cea ce iti doresti tu happy

| DerHimmelSollWarten a răspuns:

Da.In primele 3 luni, exista posibilitatea sa iti vina normal ciclul.Ar fi bine sa iti faci un test de sarcina.Sora mea a aflat in luna a 4-a ca e insarcinata.Asa ca e posibil.Chiar fa-ti un test. Tu vrei sa fii insarcinata sau nu? Hai ca sunt si eu curioasa acumhappy

| Cristaa a răspuns:

Nu cred. Dar totusi fa un test de sarcina

| Fleur a răspuns:

Eu am o prietena care a patit ca tine. A fost foarte linistita pana cand a mers la un banal control pentru ca "i se dereglase" menstruatia si a descoperit ca e insarcinata in luna a 4-a.Acum e mamica. Oricum.aceste cazuri sunt cam rare din cate stiu eu.

| bascacara a răspuns:

Asta nici macar nu este posibi. daca ti-a venit ciclul foarte sigur nu poti sa fi insarcinata. si in plus de asta daca faci sex cu 10 zile inainte de menstruatie nu poti sa ramai gravida.(90%din cazur) stai linistita ca sigur nu esti insarcinata

| Sunshine_5482 a răspuns:

Da, insa posibilitatea este destul de scazuta