| DenisaMetal a întrebat:

Poti iubi cu adevarat daca partenerul te protejeaza?

4 răspunsuri:
| Vizitiul a răspuns:

O intrebare ambigua. Ma confrunt cu o intrebare neclara, o sa ai parte de un raspuns similar intrebarii tale.
Iubirea este un sentiment pe care -l porti fata de o persoana, independent de faptele ce le reflecta respectiva persoana (protejare, agresiuni fizice etc.)

| Arthur a răspuns:

Dacă tu cauţi doar protecţie - DA. Succes.

| DenisaMetal explică:

Adica are grija de tine si te respecta si te iubeste si toate celelante.

| Laimy a răspuns:

Nu, trebuie s-a il iubesti pentru asta ca te iubesti si el pe tine, dar si chiar tare nu trebuie s-a te indragostesti...
Am avut si eu un asa caz, in care am fost dezamagita, chiar daca aveam toate astea.
Asaca nu te indragosti prea tare, nu lua tot prea la inima, deoarece cind o s-a vree s-a iti spuna ceva de tip :" hai s-a ne despartim, scuzama " s-a nu te loveasca prea tare in inima ca asta va influinta mult asupra etape-i tale de adolescenta.

Bafta :*