| ruxandrahjg a întrebat:

poti ramane gravida daca esti deja gravida? cu altcineva

Răspuns Câştigător
| Dia007 a răspuns:

A ramane gravida inseamna ca ovarele tale produc un ovul ce poate fi fecundat. In cazul in care fecundarea nu are loc, vine perioada menstruatiei, in care ovulul este eliminat si la fel si mucoasa uterina (amandoua joaca un rol important in dezvoltarea fatului in uter).
Cazurile in care este deja plasata o sarcina si sa mai apara inca o sarcina in paralel (fie cu alt partener sau cu cel cu care ai conceput primul bebe) sunt incredibil de mici, dar nu imposibile.
Sfatul meu e sa mergi la un ginecolog si sa faci o radiografie. Nu trebuie sa mentionezi cine ti-a fost partenerul actului sexual, asta e irelevant.
Medicul intotdeauna va avea raspunsurile potrivite pentru tinewinking consulta un medic ginecolog cat mai devreme.
Multa sanatate si tie si lu bebe ^_^
Dia

11 răspunsuri:
| Азбука a răspuns:

Bineinteles, gravida la patrat straight face

| Analytical a răspuns:

Poti ramane proasta daca esti deja proasta? straight face aici e raspunsul! laughing

| LiK3 a răspuns (pentru Analytical):

Tare asta laughing)

| SchiZz20CMrecords a răspuns (pentru Analytical):

Bine ai zis-o laughing))

Răspuns utilizator avertizat
| BonneLess a răspuns (pentru Analytical):

Corect !

| DNSK a răspuns:

Ti-o mult s-o gandesti intrebarea asta?

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Normal ca nuuuuu! laughing))

| Foartesecret a răspuns:

Da sigurrolling on the floor

| Încrucişătorul a răspuns:

Sa-nteleg ca un preot a spus ceva de genu': Fetelor, cand sunteti in luna a 5-6, sa-l goniti pe sot din pat pentru. ca "poftele carnale" pot sa-l afecteze pe fat.

| cretu8330 a răspuns:

Tiai inselat sotu cu un tigan si tie frica sa nu iasa negru? sau invers