| Elena_2923 a întrebat:

Poti ramane insarcinata cand esti in timpul menstruatiei?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Conform legilor reproducerii umane,este imposibil.
In timpul menstruatiei elimini ovulul nefecundat,fapt care si declanseaza ciclul, eliminarea ovulului este intotdeauna insotita de sangerare, si apare un nou ovul care este imatur si incapabil de procreere.
Are nevoie de 10-15 zile ca sa se maturizeze si sa devina util,sa spunem.
Au fost,insa,cazuri-extrem de rare-in care,ovulatia a avut loc de doua ori intr-o luna,complet neasteptat si, accidentul s-a produs!
In afara de asta, sexul in timpul menstruatiei este complet nesanatos si motiv de multe neajunsuri.
Protejeaza-te!

3 răspunsuri:
| ContesaSiContele a răspuns:

:))
poti pe dracu
in timpul menstruatiei nu poti ramane insarcinata pentru ca nu exista ovulatie. http://feminin.netul.ro/......struatiei/

| mytzzy_8364 a răspuns:

Daca faci sex cu cineva poti ramane garantat

| AdiiLove a răspuns:

Da. ai cele mai mari sanse sa ramai insarcinata atunci.