| Bibi547 a întrebat:

Poti ramane însărcinată cu o zi înainte de menstruatie?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In ultimele 9-10 zile care sunt situate inaintea zilei de pornire a menstruatiei formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA, fiindca in aceasta perioada este ABSOLUT IMPOSIBIL sa existe un OVUL VIABIL in trompa uterina a femeii.
Ovulul DISPARE din uter (fiindca se dezintegreaza) cu circa 9-10 zile inainte de ultima zi a ciclului menstrual si de ziua in care va porni urmatoarea menstruatie. Multa sanatate!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Teoretic nu.

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| sofisis a răspuns:

Teoretic nu.