| Denisa24357 a întrebat:

Poti ramane insarcinata daca ai facut sex protejat si partenerul tau nu a eliminat sperma? Am gasit pe prezervativ o chestie alba care arata ca sperma da eu cred ca e secretie vaginala si sunt panicata

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti ramane gravdia atata vreme cat s-a folosit prezervativul la sex si nu v-ati jucat cu organele sexuale in vagin, fara protectie.

Secretia de pe prezervativ este a ta, cea vaginala, care este produsa de vagin cand se excita, iar secretia din prezervativ este a lui, cea produsa de penis.

| Denisa24357 explică (pentru Violleta2022):

Dar daca nu sunt sigura oare pot apela si la pastila de a doua zi?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Denisa24357):

Nu, nu mai este recomandata pastila aia, pentru ca oricum este mult prea tarziu pentru ea.
Eficienta ei la prima ora dupa sex este oricum de 95% si scade cu fiecare ora care trece.
Tu deja pui intrebarea asta de 2 zile...deci nu mai are nici o eficienta dar are gramezi de efecte secundare.

In orice caz, atata vreme cat a avut prezervativ pe penis cat a fost inautru tau, nu este nici un motiv deingrijorare.

3 răspunsuri:
| AliceM99 a răspuns:

Buna, este secretie vaginala sau poate sa mai fie de la candidoza