| iulicab a întrebat:

Poți rămâne însărcinată dacă nu ești în perioada fertila și nu a ejaculat in vaginul tau? (actul s-a întâmplat cu o săptămână înainte să-mi vina. SUNT VIRGINA SI NICI NU M-A PENETRAT doar m-a atins cu penisul in zona intima. VA ROG RĂSPUNSURI SERIOASE

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Jesus christ, citește despre cum se formează o sarcină... în cazu tău puteai să fii și în perioada fertilă că oricum n-aveai cum. crezi că spermatozoizii ăia se teleportează la tine în vagin? sau că sarcina se formează pe afară?

| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa, adica in cazul in care sexul este intretinut cu 9-10 zile inainte de data de incepere a urmatoarei menstruatii, este cu totul IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina fiindca acel act sexual este intretinut in perioada zilelor de INFERTILITATE ABSOLUTA a ciclului menstrual.
Daca vei citi cu multa atentie informatiile si toate explicatiile care sunt precizate si prezentate in urmatorul raspuns vei reusi sa intelegi ca in momentul in care a fost intretinut acel petting, ciclul tau menstrual este situat in perioada sa de INFERTILITATE ABSOLUTA, in care este 100% imposibil ca sarcina sa se nasca.

IMPOSIBILITATEA FORMARII SARCINII IN ULTIMELE 10-11 ZILE

Este determinat stiintific si medical, in mod concret, cert si sigur faptul ca OVULUL VIABIL este produs si eliberat din FOLICULUL OVARIAN in una dintre cele 2 trompe uterine (in mod alternativ) indiferent care este tipul sau lungimea ciclului menstrual, INTOTDEAUNA cu exact 14 zile inainte de data la care va incepe urmatoarea menstruatie, bineinteles in cazul in care NU a fost fecundat ovulul. Cele 14 zile situate intre ziua de OVULATIE si ziua de incepere a urmatoarei menstruatii se numeste PERIOADA LUTEALA si are mereu LUNGIMEA FIXA de 14 zile, perioada care in realitate reprezinta PERIOADA DE INFERTILITATE ABSOLUTA a ciclului menstrual. De asemenea este determinat tot stiintific si medical ca OVULUL este VIABIL adica poate fi FECUNDAT de un spermatozoid NUMAI in ziua producerii sale, a OVULATIEI, adica numai in urmatoarele 24 de ore de la eliberarea sa din OVAR. In cazul in care ovulul nu este fecundat, atunci incepand cu a 2 zi ovulul ramas nefecundat, intra intr-un proces de IMBATRANIRE ACCELERATA, si in 2-3 zile se instaleaza starea de DEGENERARE totala si urmeaza procesul de DESTRAMARE. O parte a resturilor rezultate sunt resorbite de endometru, iar cealalta parte devine CORPUL GALBEN care incepe sa produca hormonul progesteron pana in preziua urmatoarei menstruatii. Reiese ca dupa ce au trecut in jur de 3 maxim 4 zile de la eliberarea din ovar, OVULUL nefecundat si degenerat PUR SI SIMPLU... DISPARE DIN UTER. Acest proces se produce cu circa 9-10 sau chiar 11 zile inainte de terminarea ciclului menstrual, sau ziua inceperii menstruatiei. Fiindca in ultimele 9-10 zile ale ciclului menstrual in mod cert si absolut sigur NU poate sa mai existe un ovul viabil in uter, reiese cat se poate de simplu. precis si clar ca in timpul acelor 9-10 zile chiar si daca ajunge sperma in vagin, indiferent in ce cantitate, formarea sarcinii devine 100% IMPOSIBILA fiindca NU poate sa existe niciodata un OVUL VIABIL in acest moment in uter.
Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu.
Dar virginitatea nu este o metodă contraceptivă, și pe deasupra, nici virgină nu mai ești dacă v-ați atins organele, chiar dacă nu te-a deflorat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Daca ati ajuns la acest lucru, s-ar fi presupus ca stiti ce presupune o sarcina si cum se formeaza, nu?

Oricum, nu, nu exista cazul de sarcina conform celor descrise de tine. Numai bine!

| Garbiel69 a răspuns:

Daca esti pocaita, da. eventual daca ti-a introdus penisul in buricul tau este posibil sa iasa din 5 feciori.