| iulicab a întrebat:

Prietenul meu m-a atins cu penisul de zona intima nu m-a penetrat, încă sunt virgina, asta s-a întâmplat cu cate zile până să-mi vina menstruația, cam 8 zile înainte. Nu a ejaculat pe zona mea intima, pot rămâne gravidă?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca ciclul tau menstrual este de tipul REGULAT si de fiecare data se confirma data in care a reiesit prin calcul ca urmeaza sa inceapa urmatoarea menstruatie, atunci este cu totul IMPOSIBIL sa se poata forma sarcina in urma unui sex neprotejat intretinut cu 8 zile inainte de ziua in care urmeaza sa inceapa/porneasca sangerarea menstruala. Ultimele 9-10 (11) zile ale oricarui ciclu menstrual reprezinta perioada de INFERTILITATE ABSOLUTA, cea in care este cu totul imposibil sa existe un OVUL VIABIL in uter si din acest motiv chiar daca sperma este ejaculata intentionat sau din greseala in vagin, reiese ca NU se poate forma sarcina fiindca spermatozoizii care ajung in uter (in cazul in care si reusesc aceasta performanta teoretic imposibila), ei NU au ce sa fecundeze si din NIMIC NU se poata forma sarcina. Multa sanatate!

| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| Paul754880338 a răspuns:

Stii cumva daca Mercur era retrograd inaintea de seara "nuntii" sau dupa? E foarte important pentru a stabili sexul viitorului copil creat prin... "doar atingere". Stai linistita, sunt si cazuri mai grave!

| Posi a răspuns:

Daca ramai gravida sa-l botezi Iisus?

| Paul754880338 a răspuns (pentru Posi):

Poate sa il boteze chiar TPU, caci e cam a patra intrebare de genul asta de la ea in ultima vreme.

| GionCoc a răspuns:

Normal vii beb sa ma sugi?

| napyyywhynot a răspuns:

Daca nu a ejaculate inauntrul vaginului este ok