| iulicab a întrebat:

Buna tuturor. In primul rand vreau răspunsuri serioase.
Acum 2 săptămâni am făcut petting cu prietenul meu, el a ejaculat odată dar nu langa mine iar după s-a spălat. După ce sa spălat foarte bine de față cu mine și s-a șters mi-a atins zona intima, NU a apropiat penisul fix de gaura vaginului doar zona intima. Și ce mi-a mai băgat degetele până să ejaculeze înainte sa fi spălat pe mâini, iar când a ejaculat s-a spălat cu săpun foarte bine. POT RĂMÂNE ÎNSĂRCINATĂ? Țin să menționez că luna trecuta mi-a venit menstruația foarte bine iar acum trebuie sa îmi vina peste 5 zile.Am dureri jos la burta și de spate. Și pofta mare de mâncare. Pofta de mâncare îmi dă de gândit, oare este că mi se apropie menstruația? Mulțumesc!

9 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medic si află cauzele.

| Emilian65 a răspuns:

In situatia prezentata de tine, nu poti sa ramai gravida.

| Sofer a răspuns:

Nu ramai însărcinată.

| Educatiasexuala a răspuns:

Nu am înțeles bine, ți-o băgat degetele în vagin înainte să se spele pe mâini sau după? /Dr. Beatrice

Răspuns utilizator avertizat
| Educatiasexuala a răspuns (pentru iulicab):

În acest caz nu trebuie să iti faci grijă. Spermatozoizi sunt foarte sensibili la temperatură mare/mică, la săpun și la aer. Mor după câteva minute când sunt în afara corpului?

| Floridori a răspuns (pentru Educatiasexuala):

Este minunat sa dati sfaturi daca aveti cunostintele necesare astfel incat sa ajutati, dar cred eu ca ar fi mai bine daca nu ati mai semna ca "Dr. X-ulescu" pentru a da o imagine mai buna dar total eronata.Am pretentia ca un medic sa nu faca greseli gramaticale atat de grosolane, greseli care sunt absolut nelipsite din raspunsurile Dvs.
Faptul ca vreti sa dati impresia ca este vorba despre un medic in spatele acestor raspunsuri mi se pare absolut ridicol.
Multa sanatate!

| Educatiasexuala a răspuns (pentru Floridori):

Limba romană nu este limba mea maternă. Dar cred că tot pot să ajut chiar dacă încă nu pot să scriu absolut corect, cât timp informația este înțeleasă si corectă? Încerc să ajut într-un domeniu unde chiar trebuie ajutor, in Romania.

| Floridori a răspuns (pentru Educatiasexuala):

Imi cer scuze daca este asa, insa daca "Dr. Grosu", nume cu care semnati uneori, este numele unuia dintre cei care folosesc acest cont, atunci posibilitatea ca limba romana sa fie limba Dvs. materna are o proportie de 99%.In plus, semnele de punctuatie (folosite incorect de utilizatorii acestui cont), sunt aceleasi si in cazul altor limbi, iar faptul ca ele sunt utilizate la intamplare ma cam pune pe ganduri...
Sunt de acord ca daca informatia este corecta si poate fi inteleasa, este de mare ajutor, insa este suficient sa fie corecta. Faptul ca semnati sub o nomenclatura care va apartine sau nu, asta nu face informatia mai credibila, mai ales in contextul in care exista greseli gramaticale.
Fiecare este liber sa faca cum vrea si ce vrea, dar sunt la randul meu medic (psihiatru), sotul meu este si el medic (ginecolog) si imaginea afisata nu mi se pare cea mai fericita.
Toate cele bune!