| Tapa a întrebat:

Poti sa ai sida daca esti vrigin?

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

Când ai întreținut relații sexuale cu o altă persoană bolnavă de sida poți să ai și tu, dar atâta timp cât ești virgin nu există asemenea șanse.

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ati uitat sa ziceti ca mai sunt cazuri in care femeia care are HIV si naste fatul poate sa-i transmita boala numai ca nu se intampla in toate cazurile asa ceva.

| TitiDrLove a răspuns:

Ai dat funda degeaba lui "Neimportant"! Normal ca pot fi persoane cu HIV chiar daca sunt virgine! Acest virus nu se transmite obligatoriu pe cale sexuala, ci si prin sange sau pot fi persoane cu acest virus din nastere happy

| fabiola a răspuns:

Desi ai premiat un raspuns, nu este cel corect! Se poate lua prin sange.Atentie la dentist, transfuzii, folosirea seringilor de unica folosinta!

| Dash a răspuns:

Da. Sida nu se ia numai prin contact sexual. Se poate lua prin sange.
De exemplu daca un bolnav de sida a fost injectat cu o seringa si cu aceeasi seringa a fost injectata si o persoana sanatoasa, acea persoana se imbolnaveste si ea.

| darrio2007 a răspuns:

Poti lua si de la o injectie.Te-ai grabit cu funda.Dar probabil este raspunsul pe care ai vrut sa-l stii.

| xKitiiii a răspuns:

Hei Tapa.
Sida se poate lua prin mai multe metode nu doar prin contactul sexual.ci si prin saliva (sarut), sau sange.
Ai mare grija cu cine formezi un cuplu.Boala asta este periculoasa.
Ai grija de tine Pa Pa wave.

| lucifer636 a răspuns:

Da, se poate lua si prin sange!

| dani1 a răspuns:

Da, se poate lua si prin sange!

| andybossx7 a răspuns:

Nu se poate pentru ca se transmite DOARprin xxx!