| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa fi gravida si sa nu ai nici un simptom? si sa ai 1 luna 2 CM in timpul sarcinii?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, poti fi gravida si sa nu ai nici un simptome. Si cam 20% din femei au sangerari in timpul sarcinii care imita menstruatia (de obicei sunt usor neregulate, mai scurte si mai putin abundente).

| monyk a răspuns:

Buna, sunt rare cazurile in care ai menstruatie peste sarcina si nicio simptoma; deci, nu cred ca esti gravida daca ai menstruatie si nici nu ai simptome, dar daca ai banuiala ca ai putea fi, poti sa faci un test de sarcina sa te asiguri.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu există sarcină fără niciun simptom, cel puţin lipsa menstrei poate spune că este vorba de o sarcină, se măresc sânii şi se schimbă culoarea mameloanelor fără a fi însoţită de tabloul specific sarcinii inclusiv masca gravidie.
Sângerările din timpul sarcinii sunt problematice, poate indica un avort iminent, trebuie un consult ginecologic şi un ecograf 4D.
Deci care este adevărul? Ai avut ciclu de 2 ori într-o lună la ce interval de timp? Dacă vine pe 1, 2 ale lunii el vine şi la sfârşitul lunii, sunt 28 de zile. Este absolut normal. Un test de sarcină.
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Se poate sa fii gravida si sa nu ai tulburarile specifice sarcinii( greturi, varsaturi, oboseala). Cat despre sangerarea din timpul sarcinii, si aceasta poate exista dar nu se mai cheama menstra, ci sangerare in sarcina si este un simptom al iminentei de avort.

| vyo a răspuns:

Da se poate.