| Roberrt21 a întrebat:

De ce i se inclestesc degetele, poate fi simptom al sarcinii?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca baietii pot ramane insarcinati...
In ce priveste simptomul descris de tine, este clar de SPASMOFILIE, denotand ca, corpul duce lipsa acuta de calciu si magneziu.

| corbulalbrosu a răspuns:

Adica? In baza carei informatii sau presupuneri ori pareri ai/ati ajuns la concluzia ca acea; ""De ce ii se incletesc degetele..."" ar putea sa reprezinte un; ""simptom de sarcina""?

| Hammurabi a răspuns:

Ce înseamnă "incletesc"?
Pare a fi o combinație între încleștează și încrețesc.
Dacă te referi la încleștează, da poate fi datorită sarcinii care generează uneori carență de magneziu/calciu.
Ar trebui să ia niste suplimente de magneziu/calciu (după ce întreabă medicul)

| Irenneabc a răspuns:

Mi s-a incletit mie creierul la intrebarea asta...