| Elim_Apahida_Biserica_Penticostala_2000 a întrebat:

Daca iubita e gravida, pe timpul sarcinii pot sa fac sex cu ea?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Femeile insarcinate pot intretine acte sexuale uneori chiar pana in preziua de producere a nasterii. Bineinteles ca pe parcursul evolutiei sarcinii, partenerii vor adopta/folosi pozitii de sex care sa ofere placere, dar in acelasi timp sa ofere garantia ca nu este pereclitata siguranta sarcinii. Sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Dacă medicul nu spune că ar fi vreo problemă, desigur.

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici...Da, poti face sex.

| HazelEyes77 a răspuns:

E ok atat timp cat nu e o sarcina cu risc de exemplu risc de avort spontan in primele luni sau de nastere prematura. Daca nu sunt astfel de probleme va puteti bucura de viata sexuala ca si mai inainte chiar pana in luna a 9 a daca partenera se simte confortabil fizic. Numai sa aveti mai multa grija ca sa nu apara incidente nedorite: sangerari, contractii. E importanta si o igiena riguroasa deoarece trebuie evitate pe cat posibil infectiile vaginale, urinare in timpul sarcinii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la un medic. Din cate stiu daca saarcina decurge corect si fara complicatii nu exista nici o problema dar daca sarcina are complicatii nu poti avea.

Nu uita ca sexul oral nu este nici o problema sau anal.

| Socke a răspuns:

Da e ok. daca si ea vrea, noapte buna.

Răspuns utilizator avertizat
| doctorrusen a răspuns:

Sex all the time bitchezzzz

| Gaftoneanu_Mircea_1957 a răspuns:

Numai daca e si ea de acord.

| Hammurabi a răspuns (pentru Gaftoneanu_Mircea_1957):

Păi dacă nu e de acord nu mai e sex e viol. laughing