| cristinachili a întrebat:

Poti sa iubesti cu adevarat si sa inseli?

10 răspunsuri:
| Anet a răspuns:

Femeia nu înșală decât pe cel ce iubește, pe ceilalți îi părăsește pur și simplu. Camil Petrescu

| WooLove a răspuns:

Daca ai o minte bolnava cred ca este posibil...

Răspuns utilizator avertizat
| beatrice_2339 a răspuns:

Buna!
Aici raspunsul se imparte in doua. DA! Daca iubesti la fel de mult ambele persoane! Si nu poti renunta la nici una! si ...NU! Pentru ca daca iubesti o persoana te pastrrezi si o iubesti numai pe ea! Si nu o poti minti!
Eu una, as merge pe NU pentru ca... daca inseli inseamna ca nu esti multumit de partenerul de viata si profiti din anumite motive de el.

| rapa a răspuns:

Da.

| Gabryel98 a răspuns:

Dupa parerea mea nu

| bebin a răspuns:

E clar. Te-a inselat prietenul, tu l-ai iertat iar acum incerci sa ii cauti scuze.Eu cred ca se poate sa te insele chiar daca te iubeste dat fiind conjunctura in care a facut parte. Daca era cu anturajul, daca ispita a fost prea mare etc. Totusi tu chiar daca l-ai iertat nu trebuie sa treci prea usor cu vederea. El trebuie sa stie ca ceea ce a facut a fost rau si sa stie ca nu trebuie sa se mai intample. Deci trebuie un pic pedepsit.

| Roxyuy a răspuns:

Da

| Addiction a răspuns:

Bună.
Nu prea ştiu adică nu m-am aflat în aşa situaţie, însă cred că uneori e posibil, fiindcă pur şi simplu asta e natura omului nu poate sa nu traădeze şi să nu înşele. Asta depinde de educaţie de modul de a gîndi a persoaei data. Sunt diferite cazuri.
Pa, pa.

| bella_5744 a răspuns:

Eu cred ca poti sa inseli si daca iubesti pe cineva cu adevarat.si nu vorbesc numai de baieti si o fata poate insela chiar daca iubeste.