| Mariana155 a întrebat:

Daca iubesti pe cineva cu adevarat este posibil sa inseli?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu

| misterioaѕa a răspuns:

Mariana155, daca iubesti o persoana din tot sufletul nu doar ca nu inseli, dar nici nu iti imaginezi asa ceva. Cand iubesti golul din inima se umple, e acel gol care spune ca iti lipseste jumatatea si atunci cand o gasesti nici nu mai stii cum sa faci sa iti petreci tot timpul alaturi de iubirema vietii tale.
Atunci cand s-a ajuns la inselat, nu mai e vorba de sentimente si trebuie sa opresti totul ca sa nu sufere cel inselat, si nici cel care inseala.
Dupa parerea mea, nu se merita sa stai alaturi de cineva daca nu esti complet fericit(a), fiindca timpul trece si se ajung la lucruri mult mai dureroase.

| DenisIonut01 a răspuns:

Clar nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mincinosii,curvele,curvarii,desfranatii inseala, si mai cauta si justificari pentru aceasta.ce caracter ti se pare ca au? dupa ca ca sant nesimtiti si orgoliul lor nu are margini, cred ca li se cuvine mult mai mult decat celuilalt si mai ales ca chiar merita intelegere.bai mariana? viciul e viciu, si daca esti curva ori curvar, si-ti place modul asta de viata, nu legi relatii permanente, casatorie ori iubire.NU.doar iti urmezi setea. vorbesc ca unul care nu a inselat niciodata, si nu am nevoie sa ma crezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Si totusi orice e posibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| PeFuga a răspuns:

Categoric nu! Daca intr-o relatie s-a ajuns la inselat, inseamna ca unul dintre cei doi a inceput sa fie nefericit, ca si-a pierdut interesul pentru relatie sau ca nu isi dorea ceva serios de la inceput. Daca ai fost inselata, poti sa uiti de el, e mai bine... Daca ai inselat tu, atunci incearca sa realizezi de ce ai ajuns aici, ce te-a nemultumit de ai cautat in alta parte. Daca vrei sa pastrezi relatia, explica-i ce ai vrea sa se schimbe, nu e nevoie musai sa afle ca ai inselat.

| Madayna a răspuns:

Nu

| Blamely a răspuns:

Nu, așa ceva nu e posibil.

| TPUuser199 a răspuns:

Inselatul este o alegere, nu o greseala.

| RedDeath a răspuns:

Nu este posibil sa inseli daca pretinzi ca iubesti cu adevarat. Daca inseli, esti un animal in calduri fara creier, care umbla doar dupa sex, deghizat in om. Iar un animal nu poate iubi precum se tinde a iubi la fiinta umana. Deci, nu inseli daca nu esti tarfa.

| eviltwinnn a răspuns:

Nu.

| Alissa11 a răspuns:

Nu, daca iubesti nu inseli ca asta inseamna sa risti de a pierde persoana iubita...

| Andreea555012 a răspuns:

Nu dacă i-l iubesti

| ILikeY0U a răspuns:

Uite faza e ca dacă iubesti pe cineva dar acea persoana e distanta... Ori de curiozitate ori pentru ca pur si simplu nu te simti iubit(a) inseli... Dar totusi asta nu-i cea mai buna optiune. Pentru ca desi persoana acea nu îţi arată că te iubeste poate chiar o face... Si dacă o inseli o faci sa sufere... Si pana la urma o sa pierzi acea persoana...

| Darlenne a răspuns:

Daca iubesti pe cineva cu adevarat nu mai poate exista nimeni in afara de persoana iubita, in inima ta. Se poate interpreta si altfel. Poti sa inseli pentru o persoana pe care simti c-o iubesti cu adevarat, dar daca nu mai e dragoste cel mai bine e sa renunti si sa faci ce crezi tu ca e mai bine pentru inima ta. Ascult-o si vezi ce-ti spune! happy

| Numescovici2 a răspuns:

Nu

| SabD a răspuns:

Categoric nu.

| AndreiDum94 a răspuns:

Nu prea cred!

| Clara6478 a răspuns:

Oricine inseala. Chiar daca iubesti cu adevarat happy