| blackandpurple a întrebat:

Poti sa iubesti pe cineva daca nu te atrage fizic?

11 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Da,poti

| ombladon a răspuns:

Da,ii poti iubi banii, masina...

| drogh a răspuns:

Chiar daca frumusetea e trecatoare, are si ea procentul care conteaza acolo pentru ca nu te poti indragosti de oricine, oricat de bun la suflet ar fi si orice minunatii ar putea avea in el. Atunci cand te indragostesti, balanta trebuie sa fie echilibrata intre exterior si interior.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca te referi daca poti face dragoste cu o persoana care nu te atrage fizic! Personal,nu pot face asta. Daca te referi la iubire,in adevaratul sens al cuvantului,atunci DA,poti iubi, pentru ca aici vorbim de aspectul interior, sufletesc.Iar "chimia" dintre doua persoane, in majoritatea cazurilor, nu tine cont de aspectul exterior.Inimii,nu ii poti da ordine, niciodata.O seara buna.

| MiruD a răspuns:

Conteaza cel mai mult sufletul, apoi fizicul. Fiecare apreciaza si iubeste cum simte. Frumusetea e trecatoare.winking

| gingergirl1 a răspuns:

Hmm...thinking E adevarat ca(virgulaaa) caracterul conteaza cel mai mult,dar pana la urma fizicul te atrage happy
Dar sincera sa fiu poate sa imi zica mie toata lumea ca "el"e urat si s.a.m.d mie imi place si punct.
Uite eu sunt cu un tip,si mereu mi se spune :"Vai draga ce ai vazut la el,ai vazut cum merge pe strada,ce par are in cap? " E adevarat ca nu o fi el frumusetea lumii,dar nici urat nu pot zice ca e, nu e fotomodel cu patratele dar nici disproportionat nu e, nu o avea cea mai smechera freza nu o are dar ii sta foarte bine asa cum ewinking Deci asa e lumea, nu e bine sa o luam in seama.
Apr, sunt de acord cu Droghwinking Trebuie sa existe un echilibru intr-un fel puppy dog eyes

| Madayna a răspuns:

Cand iubesti o persoana, o iubesti cu totul, si fizic si comportamental.

| madalinamadu a răspuns:

Da,poti! Eu personal am fost cu un baiat pe care l-am cunoscut din intamplare si am vorbit vreo luna fara sa ne vedem.Cand ne-am intalnit mi-am dat seama ca nu ma atrage fizic dar tineam la el prea mult ca sa conteze aspectul exterior.Deci da, poti iubi o persoana daca nu te atrage fizic! happy

| Mimiiiiii a răspuns:

Da,poti.Fizicul intr-o iubire nu conteaza, conteaza doar interiorul.Asta inseamna ca mai tare ii apreciezi sufletul, decit cum arata fizic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mimiiiiii):

Sa mori tu ca nu conteaza fizicul? Ai trai langa Stephen Howking? Omul e un geniu, dar nu arata chiar ca Fat-Frumos.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mimiiiiii):

Astia care zic ca fizicul nu conteaza sunt doar niste oameni falsi care filosofeaza aiurea pe un site cretin numit TPU.
A iubi pe cineva ca pe un iubit/iubita, nu ca pe un prieten, mama, tata, frate etc fara sa conteze aspectul fizic macar 1% e imposibil.
Si eu pun mai mare accent pe latura sufleteasca, dar daca nu e si un pic de atractie fizica tot nu faci nimic.
Iti dau si un exemplu: am cunoscut o fata geniala, asculta aceeasi muzica ca mine, inteligenta, aceleasi hobby-uri, ce sa mai, fata ideala si la un moment dat mi-a zis ca ma place. Ei bine, imi doream din tot sufletul o relatie cu o astfel de persoana, dar pentru ca nu eram atras fizic de ea am zis pas.