| anonim_4396 a întrebat:

Poti sa ramai gravida, si sa iti vina menstruatia normal?

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Da!, ai grija si du-te la control regulat!

mlm
| mlm a răspuns:

Da, poate sa iti vina dar poti face deosebire intre menstra obisnuita si cea in perioada de gravidanta.

daniela
| daniela a răspuns:

Din pacate se poate deci e bun un test Barza sau un control medical rapid

| Sara2 a răspuns:

Da, la unele persoane le vine chiar pana in luna a 4 de sarcina dar sunt cazuri foarte rare

| borsec a răspuns:

Da poate sa-ti vina maxim doua luni peste sarcina

| claudiarebecca a răspuns:

Buna. se poate intampla sa iti vina ciclu peste sarcina si chiar testele sa dea rezultat negativ. o cunostinta a patit asta si s-a trezit cu niste dureri de abdomen, a mers la doctor a facut ale teste si in final a aflat ca era in luna a 4-a. cel mai bine daca ai impresia ca s-ar putea sa fii insarcinata ar if sa mergi la un ecograf din cand in cand. oricum e ceva ce se intampla si din cauze genetice asa ca poti sa te interesezi la bunici matusi daca au mai fost cazuri.

| mioara a răspuns:

Da

| nicolbutnaru a răspuns:

Da. Dar menstra nu este la fel de abundenta si constanta. Sunt diferente pe care, daca te cunosti destul, este imposibil sa nu le sesizezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Da, dar menstra se va oprii în luna a doua - a treia, în caz contrar poate fii o sarcină extrauterină (se dezvoltă în
afara uterului).
Mergi la medicul ginecolog cel puțin o dată la 6 luni, pentru control de rutină și dacă este cazul pentru mai multe investigații.
Protejează-te, prezervativul este singura metodă cu dublă acțiune: antisarcină și antiboli.
Sănătate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, eu am ramas gravida si nu am stiut decat dupa 4luni ...eu avand ciclul neregulat

| roxanikaa a răspuns:

Nuuuu... daca ramai nu o sa mai ai menstruatie 9 luni.