| ursuletumagic a întrebat:

Hei TPU help me daca ai facut sex si ramai gravida a cata luna incepe sa nu ti mai vina menstruatia? cum iti dai seama ce sindrpme ai de cand?sad funda

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,cel mai bine e sa iti faci un test de sarcina dupa 2-3 saptamani de la actul sexual. DAca esti insarcinata menstruatia numai vine din prima luna a sarcinii, dar in unele cazuri se mai intampla sa ai o falsa menstruatie, cateva picaturi de sange care seamana cu menstruatia dar nu e.
Dupa vreo 3 saptamani ai simptome de ameteala, greata.
Bruta se vede abia la 3-4 luni,dar iti vei da seama daca esti gravida, daca actul sexual a avut loc luna asta, luna viitoare nu vei mai avea menstruatie.Totusi,recomand sa mergi la medic sau sas iti faci test de sarcina.Ca la unele femei nu se manifesta simptomele.