| maryelena a întrebat:

Poti sa ramai insarcinata daca faci sex anal?

24 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| moonY a răspuns:

nu, ramai insarcinata doar daca faci sex oral

| DrPedobear a răspuns:

Nu ramai insarcinata daca faci sex anal cu o singura conditie: ejacularea partenerului in special, trebuie sa se produca departe de intrarea vaginala, sau in interiorul anusului. Astfel sansele ca spermatozoizii sa patrunda in vagin vor fi minime.
Cel mai indicat ar fi sa folositi un prezervativ, chiar daca termina in tine sau afara, astfel riscurile vor scadea dramatic si veti evita sa contactati diverse Boli cu Transmitere Sexuala (BTS).
Un alt aspect important este ca in timpul actului sexual, dupa initierea in sexul anal, partenerul sa nu penetreze si vaginul deoarece numeroase bacterii din colon vor afecta flora vaginala rezultand in secretii sau chiar ciuperci!
Anusul trebuie bine lubrifiant inainte de orice contact sexual anal, iar durata si frecventa sa fie reduse pentru a evita riscul de dilatare a sfincterului si odata cu asta riscul altor neplaceri.

| Andreutza96 a răspuns:

Nu.normal ca nu laughing asa ca poti sa stai linistitawinking

Alte răspunsuri
| kiss1 a răspuns:

Din cite stiu eu, nu!

Alte răspunsuri
| sexpert2007 a răspuns:

Raspunsul e "nu" hotarat aici depinde de placerea fiecaruia daca o sa-ti placa sau nu sexul anal, de preferat ar fi sa incvercati cu prezervativ pentru evitarea bolilor BTS, dar daca incercati fara partenerul sa ejaculeze afara pentru ca ejaculand inauntru exista posibilitatea mica cei drept de a ajunge lichidul spermatic in vagin
Poate ca v-ati inspirat din filme sau poate curiozitatea dar ce vedeti in filme e cu totul altceva

sexpert2007 contact pe mess

Alte răspunsuri
| medgirl a răspuns:

In nici-un caz!

Alte răspunsuri
| unione a răspuns:

Offff, a glumiiiiiiiiiiiitttt! Sper...

Alte răspunsuri
| iuddavali a răspuns:

Doar daca se scurge sperma pe vagin pot exista riscuri, desi nu afost sex vaginal, ci anal. http://stirist.com/poti-ramane-insarcinata-daca-faci-sex-cu-prezervativ/

insa contraceptia e binevenita.

| Melinte_Ady_1996 a răspuns (pentru moonY):

Ai făcut tu sex oral si ai rămas însărcinată?