| Lexy_8521 a întrebat:

Poti spune ca te-ai indragostit de cineva atunci cand te gandesti mai mereu la aceea persoana chiar daca tu esti frumos iar el putin mai urat decat tine? Sau atunci cand este impreuna cu o persoana draguta dar tu tot la acel baiat te gandesti, cum poti scapa de asta? (adica sa nu mai fi indragustita de ala si sa il vezi doar ca un simplu prieten at wits' end? )

Thank happy

Răspuns Câştigător
| Sapphire a răspuns:

Cand te indragostesti nu te gandesti ca tu esti mai frumoasa/urata decat cel de care iti place.
Cand te indragostesti simti ca vrei sa il vezi mereu prin preajma ta, simti fluturasi in stomac cand vezi ca se apropie de tine, te gandesti in cea mai mare parte a timpului la el, vrei sa faci ceva sa ii atragi atentia sa isi dea seama ca tu il placi, vrei sa aflii mai multe despre aceea persoana.
Stii, inimii nu ii poti ordona. Daca esti indragostita de altul incearca sa rupi orice fel de relatie cu el, sa il ignori, sa nu te mai gandesti la el, sa nu te mai vezi cu el, ii dai ignor, ii stergi numarul de telefon si nu mai aduci vorba de el. Cam greu sa il vezi ca un simplu prieten daca ai fost/esti indragostita de el.

2 răspunsuri:
| MsdfdsSeArde a răspuns:

Da... e dragoste pura happy

Sper ca te'am ajutat.By3

| heise a răspuns:

Nu conteaza aspectul, poate tu ai vazut acel ceva cel face pe om special. Poate te-a captivat cu ceva, poate nu e ca toti baietii cu carei ai fost sau i-ai intalnit, poate iti atrage "privirea" prin simplu fapt in care el exista / traieste. Unele lucruri n-au raspunsuri si nu trebuie ca toti sa le stie. Sentimentele devoreaza omul si intrebarile macina creierul. :] Gandeste-te la el ca la un simplu prieten si daca te intrebi sigura de ce te gandesti la el poti sa-ti raspunzi plina de incredere: Este doar un simplu amic pe care nu vreau sa-l uit. Vreau sa-l pastrez viu in memoria mea, de aceea ma gandesc la el. Punct. :] (sau asa ceva, gasesti tu ceva)