| sergiuavon a întrebat:

Multi dintre voi ati fost dezamagiti de cel putin o singura data in dragoste sau de catre prieteni.Asa ca m-am hotarat sa scriu cate ceva despre dezamagirile in dragoste si despre dezamagirile prietenilor

Dezamagirile in dragoste
---------------------------------------
Dezamagirile in dragoste sunt cele mai dureroase de pe pamant mai ales atunci cand persoana iubita nu iti acorda nici un pic de atentie si vrea doar sa isi bata joc de tine,vrea doar sa se joace cu sentimentele tale si cu inima,vrea doar sa-ti faca in ciuda si sa te simti prost,tu vezi ca doar se joaca cu tine dar nu te poti controla nu-i poti spune inimi sa nu o mai iubeasca sau chiar daca reusesti sa-i spui inima nu te asculta si te raneste din ce in ce mai tare, simti ca nu mai rezisti, o urasti dar in acelasi timp o si iubesti.Intr-un filnal ti-a trecut si iubesti o alta persoana,sunteti impreuna si va iubiti iar cand crezi ca esti in al noualea cer si simti ca poti muta muntii din loc pentru persoana iubita,persoana aceea te dezamageste simti ca a cazut cerul pe tine,te simti cu inima zdrobita,nu iti vine sa crezi,crezi ca e doar un cosmar iar dupaceea realizezi ca totul este adevarat iar in acel moment simti ca esti un om care a pierdut lumea intreaga,simti durere in mine iar cat de mult de gandesti acolo unde doare mai tare durerea se amplifica. Dupa foarte mult timp incepi sa-ti revii iar cand esti vindecat o sa fi un alt om,un om care nu mai pune suflet la fiecare relatie,un om care nu mai are incredere in persoana iubita si incepi sa te intrebi "Cum naiba o persoana te poate schimba asa de mult?"
O sa devii un om mai indiferent si ai momente in care nu stii ce se intampla cu tine cand te gandesti cum erai atunci si cum esti acuma.

Dezamagirile prietenilor
--------------------------------------
Sunt sigur ca multi dintre voi care cititi acest articol aveti sau ati avut prieteni falsi care v-au dezamagit pentru bani,femei, droguri sau orice altceva.
Multi dintre noi am avut prieteni falsi care s-au dat bine pe langa noi doar sa ne intre sub piele s-au dat drept cei mai buni prieteni ai nostri dar culmea ca mereu cand intream in belele si apelam la ei pur si simplu dispareau sau pur si simplu nu raspundeau la telefon sau pe net, iar cand aveam bani si ne mergea bine hop apareau si ei de nicairi.Tot aceste persoane care s-au tot cei mai buni prieteni ai nostri ne-au dezamagit pentru o femeie sau pentru bani in cele mai multe cazuri pentru femei si bani se tradeaza mai nou.Ei iti intra sub piele si asa cu incetu ii baga persoanei iubite de langa noi prostii in cap, incepe sa ii spuna lucucri urate despre "cel mai bun prieten" doar sa i-o fure din bratele celui mai bun prieten doar pentru ca si el o place.Inca un exemplu cei mai buni prieteni plac aceeasi fata iar unu dintre ei ii spune-i celuilalt sa nu se bage ca vrea sa incerce el cu ea iar celui care i-a spus nu intelege si se baga peste el iar de aici vine si cearta drept ca nu se dovedeste ca prietenul cel mai bun asa cum il consideri tu nu este deloc asa cum crezi, el este de fapt un prieten fals.Aici nu ma refer doar la cei mai buni prieteni ma refer in general la prieteni, prietenii falsi mereu de aranjeaza pe la spate.Din cauza dezamagirilor ne schimbam cu sau fara voia noastra.

Noul articol pentru blog big grin pareri?

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pune si tu singuratatea de ce? Pt ca nu mai e normalitate in societate traim in minciuna constanta, si copii care nasc se nasc din minciuni si alte magarii.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru mgtow):

Ce perspectiva sumbra ai asupra nasterilor din prezent. laughing Nu sunt mai multi copii acum care se nasc din minciuni, decat erau in trecut.

| mgtow a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Ba da pentru ca cei care devin parinti nu traiesc in sinceritate totala, se stie ca fiecare sau unul din membri a fost cuminte iar el/ea curvar/a si nu e deloc placut dar omu se multumeste fiecare cum vrea.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru mgtow):

Asta s-a intamplat dintotdeauna, nu numai in prezent. Ba in trecut era si mai nasol ca nu se putea verifica nici paternitatea si nu erau nici metode contraceptive. Ca sa nu mai zic de vechea perioada in care femeia statea acasa si isi lasa barbatul sa o insele, iar daca ii reprosa ceva primea o mama de bataie. Macar acum cu chiu cu vai mai exista organe pentru protejarea femeilor.

| mgtow a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Tot mai bine e in singuratate cu un caine sau o pisica in casa, nu mai e mult si apare jumatatea in forma de robot imitatia perfecta a omului acum e doar din silicon si nici nu iti dai seama ca e o papusa. E realistica tare si costa 6000 de euro.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru mgtow):

Pentru cine prefera si pentru cine nu este in stare sa isi gaseasca pe cineva, banuiesc ca e o solutie si asta.

| mgtow a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Nu e treaba ca nu e in stare dar e acea senzatie de scarba cand stai sa te gandesti cate acte sexuale a avut inainte de tine si tu probabil ai fost cu vreo 2 sau 3 baieti. Multi trec cu vederea dar conteaza si aia asa am eu fixu asta dar nu ma prejudica deloc nu stau eu sa dau bani pentru papusi acum cu banii aia imi iau o bicicleta electrica laughing

| OoBunnyoO a răspuns (pentru mgtow):

Nu cred ca are importanta cate acte sexuale a mai avut partenerul inainte, daca atunci cand este cu tine este sanatos si este doar cu tine. Dar banuiesc ca este o diferenta de perspective.

| mgtow a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Eu cred ca ar trebui sa fie acelasi nivel dar daca lumea e cu curu in sus eu mi-l las pe pat si imi vad de-ale mele si bucuros sant ca sant misogin numai ca mai am de lucrat la partea rautatii inca sant bland cu fetele si vreau sa fiu mai indiferent, nesimtit.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru mgtow):

Cand spui acelasi nivel, te referi la ambii parteneri care sa fie amandoi cinstiti si amandoi cu acelasi numar de fosti?
De regula, barbatii care se lauda ca sunt misogini nu prea sunt misogini. Nici la tine nu vad misoginism. Insa vad o persoana cu experiente proaste, nu stie unde sa caute experiente mai bune cu asteptari un pic exagerate, care vede viata in alb si negru si care incearca sa para mai dur decat este. Dar poate ma insel eu.

| mgtow a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Cam asa ceva dar nici mare diferenta sa nu fie, daca mai cunoaste in persoana ai vedea cum sant oricum experiente extreme am avut din cauza curvelor desigur numai ca asta e alta treaba pot spune.

| Dariusuu a răspuns:

Eh aşa e în adolescenţă suferim foarte mult, prieteni falşi vei avea mereu pe lângă tine să fii sigur de asta.
Nu ar trebui să ne schimbe o dezamăgire niciodată, mă enervez când cineva spune că toate -toţi sunt la fel, de parcă i-ar fi încercat pe toţi.

Nu cred că poţi compara pierderea unei persoane dragi din viaţa ta cu o dezamăgire în dragoste, crede-mă.

E ceea mai mare durere care o porţi cu tine însuţi.

O zi bună.

| ParisulTau a răspuns:

Frumos happy Cert e sa stim sa invat din asemenea intamplari. Sa nu ne dam batuti si sa mergem inainte. Toate trec iar timpul nu asteapta. In viata trebuie sa stii sa te bucuri dar si sa plangi in acelasi timp. Toate au un rol in formarea noastra ca oameni.