| 870645 a întrebat:

crying(( poveste mei incepe asa...acum 2 luni cand veneam de la scoala la ora 8 seara ca eu atunci termin orele iar fetele cu care mergeam acasa au luat-o pe alta strada,,, iar eu am plecat singura..cand am iesit de la liceu ma urmarit un om necunoscur se apropia din ce in ce mai mult de mine ..ma puat cu inca un barabat m-au dus intru-un apartament si mau violat de atunci nu mai am pliniste, nu pot sa dorm, nu am mai vorbit nici cu iubitul.parca lumea mea sa prabusit.de atunci ma duc la psiholog dar degeaba.va rog ajutati-ma cu un sfat.va rog nu faceti misto puneti-va putin in piele mea..am uitat sa specific al 15 ani

7 răspunsuri:
| Noreasontosimle a răspuns:

Nu e de gluma:O Vorbeste cu parintii tai trebuie sa spui asta. Deja a trecut ceva timp si ei ar fi trebuit sa stie
. Spune le chiar daca iti e greu apeleaza la ajutorul cuiva chiar al psihologului tau ii va face sa inteleaga mult mai bine CRede.ma! Nu sta asta e vorba de tine de psihicul tau te pai distruge singura. Imi pare foarte rau pentru tinecrying

| omulvesel a răspuns:

Du-te la parintii tai! EI sunt singurii cate te vor putea ajuta. Adica poate tu sigur ai ramas traumatizata. Inceark sa uiti(stiu ca nu prea ai cum) dar incerk. Si Pe viitor nu mai merge singura mai ales seara sunt tot felul de retardati pe strada care nu pot sa-si faca o priete buna la pat in fine. si... daca vrei sa mai vb asa poate te ajutthinking id de mess omul_vesel_1999

| Oana92 a răspuns:

Imi pare rau pentru ce ai patit, nimeni nu merita sa i se intample asa ceva! Nu pot sa iti spun sa treci peste pentru ca imi imaginez ca e imposibil, dar pot sa iti spun ca ai nevoie de oameni in jurul tau, de iubitul tau, de parinti, ei te pot ajuta sa treci mai usor prin aceasta perioada grea din viata ta. Iar cu psihologul, nu stiu ce sa-ti spun, o trauma asa de mare nu se vindeca atat de usor, dar poti sa incerci sa mai consulti si alt psiholog, cu o forma diferita de terapie(iti recomand terapia experentiala).Eu sunt studenta la psiho, nu te pot ajuta efectiv, dar te pot asculta si pot sa incerc sa-ti fiu alaturi, asa ca daca ai nevoie sa vorbesti sau crezi ca te pot ajuta cu ceva poti sa-mi scrii oricand pe privat. Nu ai mentionat ce s-a intamplat pentru acei indivizi, ai mers la politie, au fost prinsi, parintii tai stiu, sau tu ti asta in tine? Iti doresc multa putere sa poti sa mergi mai departe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa vorbesti cu parintii si sa mergi la politie pentru. ca cele mai multe fete fac greseala de a nu se duce intrand in depresie fiindule rusine de ce s-a intamplat, dar ar trebui sa pui alfel problema, aceea persoana vazan ca ia reusit o data nu se va opri si va continua pana va fi oprit sau nu merita sa plateasca iti garantez ca dupa ce o sa il vezi dupa gratii te vei mai linisti putin asa in libertate e liber sa gaseasca noi victime si nu se stie cine va fi urmatoarea.

| hotdesire a răspuns:

Refugiul si departarea de toti nu te ajuta la nimic. Daca nu te ajuta vizitele la psiholog, trebuie sa-l schimbi dar este esential sa discuti cu un specialist. Este singura ta optiune ca sa te repari sufleteste. Un psiholog specialist prin comunicare te va ajuta sa treci peste. Sunt esentiale doua idei aici: prima sa poti accepta si sa treci peste si a doua sa intelegi ca viata e frumoasa si merita traita iar acel episod a fost unul urat si trebuie uitat si schimbat cu ceva frumos in viata ta. Nu este vina ta, se poate intampla oricui.

| asesoft09 a răspuns:

Cum de te-au lasat sa pleci crying
ai avut noroc pentru ca ai scapat

| asesoft09 a răspuns:

Serios zi-mi cum ai scapat?