| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara tututor,am fost cu o fata timp de trei luni, dupa doua luni jumatate m-am mutat la ea fiindca maicasa a plecat la munca afara iar taicasu sta in alt sat avand grija de animale, eu fiind de la oras m-am mutat la 12km de oras doar sa fie ea fericita,saptamana trecuta am fost cu ea la taicasu,eu fiind obosit de pe drum am dormit doua ore si de aici a pornit cearta,ea mi-a spus ca de ce nu l-am ajutat pe taicasu la animale, ca eu acasa la ea eu nu fac nimic,am taiat lemne,am reparat prin casa cum am stiut si eu,si mi-a spus ca ea are asteptari mai mari de la mine,ce sa mai zic de mancare,ca tot eu mergeam la magazin sa cumpar ce trebuie,eu in casa ei nu am dat nici un ban,de cand sunt la ea o singura data m-a asteptat cu mancare cand veneam de la lucru,cand venea maicasa acasa de afara peste o luna era vai de mine,ele doua, eu singur,dupa ce ca m-am mutat la ea si m-am certat cu ai mei,o duceam dimineata la lucru in oras,veneam acasa la mine dormeam mergeam si eu la lucru, seara cand ieseam mergeam la ea acasa, dimineata cand iesea ma trezeam devreme sa merg dupa ea sa o duc acasa, eu ramanand la mine acasa in oras sa dorm si tot asa, toata ziua eram pe drumuri si imi spune ca eu nu o iubesc 100% si ca nu imi dau silinta sa fac mai multe acasa la ea,mi-am luat hainele si am plecat evident, m-am despartit de ea pentru ca nu vede sacrificiul meu. Daca ii sa trag o linie ea chiar nu mi-a aratat deloc ca tine la mine,in afara ca ma pupa,imi mai cumpara parfumuri,faceam sex si ma alinta,ea chiar nu a facut nici un sacrificiu pentru mine,ea a vrut sa ramana acolo in sat eu avand un apartament gol in oras,eu mi-am dat seama ca ea a urmarit ceva din toata povestea asta,si iubind-o foarte mult, tot eu am incercat sa ma impac cu ea luand toata vina asupra mea. Si mi-a dat un mesaj "hai sa zicem ca ne impacam, te mai muti la tara? Ce faci? Stai in pat si eu lucrez?"Din acest mesaj am inteles ca ea vrea un sclav nu un iubit, am gresit ca m-am despartit de ea?

11 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Bravo tie ca ai avut *** sa scapi de lipitoare!

| AtomiX a răspuns:

Eu nu inteleg de ce te'ai mutat daca oricum voi trebuia cam toata ziua sa stati in oras, doar sa aveti de unde sa plecati? cred ca puteai sa vb sa va intelegeti si sa stati in oras, plus ca se intretine si mai usor un apartament decat o casa la tara. Chestia cu "eu fac tot" e cam relativa, dupa parerea mea, trebuia de la inceput sa distribuiti treburile, ca sa zic asa..eu fac aia, tu faci aia, ca nici asa..eu fac tot si tu nimic, nu e bine. Poti sa ii zici ca intr-o relatie amandoi sunt egali, (ca le dam noi iluzia ca sunt superioare, asta e partea a2a) si daca e hotarata ca vrea un iubit si nu un sclav care sa faca numai treaba si atat.

| Boy91 a răspuns (pentru AtomiX):

Ea nu vrea sa plece de la ea de acasa, eu am 25 de ani iar ea 20, am tot vorbit chestia asta sa ne mutam la oras, dar ea tot pe a ei o tine si nu lasa nimic de la ea, tot cum vrea ea trebuie sa fac si nu am mai rezistat

| AtomiX a răspuns (pentru Boy91):

Stiu cum e, am trecut si eu prin ceva asemanator, dar asa nu o sa mearga.cel putin nu pentru mult timp. Ca aia nu e relatie in care tot ce zice el/ ea e lege, intr-o relatie ar trebui sa zica ce vrea el, ce vrea ea si sa se ajunga undeva la mijloc, ca asa sa faci tot ce zice si ce vrea ea, nu merita, pentru ca nu e si reciproc. cel putin asta e parerea mea. happy

| Boy91 a răspuns (pentru AtomiX):

Ai dreptate, ea a vrut sa plecam si noi afara sa facem casa ei, da pentru ce sa ma duc eu sa muncesc afara cand eu am si apartament in care nu sta nimeni si o casa, ii copila, ea crede ca mergem 2-3 luni si venim acasa si facem casa, nu ii asa usor precum pare

| AtomiX a răspuns (pentru Boy91):

Nah, nu poate nimeni sa iti zica ce trebuie sa faci, tu trebuie sa stai sa te gandesti ce trebuie facut in continuare. Unii o sa zica "impaca-te ma cu ea, ca e fata buna" altii probabil o sa zica "las-o si cauta una care se te merite", dar chestia e ca fiecare o sa'si zica punctul de vedere, dar pentru ei nu conteaza ce o sa faci tu in continuare, pentru ca la sfarsitul zilei, tu o sa fi cel care o sa suporte consecintele alegerii, nu ei.winking

| Boy91 a răspuns (pentru AtomiX):

Am luat o decizie deja si aia fiind sa ramanem despartiti, trebuie sa ma gandesc mai intai la mine si la sufletul meu, nu eu sa fiu chinuit si la altu sa ii fie bine

| Boy91 a răspuns (pentru AtomiX):

Sa ma mut iar la ea si sa fiu sclav, o iubesc eu da nici in halu asta nu am ajuns,

| Salontanul a răspuns (pentru Boy91):

Las-o! Iti spun ca si eu am patit la fel in prima casatorie. Trebuia sa ne mutam dintr-un oras mic intr-unul mai mare cu mai multe posibilitati, unde aveam totul asigurat, dar numai pentru o perioada de 4-5 ani si reveneam acasa. N-a vrut. Mai mult, eu fiind detasat obligatoriu acolo ea mi-a intentat divort. Nu-i de tine. Pierzi timpul si banii aiurea. Decat sa dai cu capul de pereti mai tarziu ia-o din timp.

| Boy91 a răspuns (pentru Salontanul):

Am lasat-o pentru ca nu am mai putut, facand-o pe ea fericita m-am neglijat pe mine

| LotruNegru a răspuns:

Aici sta treaba asa : bărbatul trebuie sa muncească, iar femeia sa faca treburile casei, sa faca de mâncare, sa spele haine etc.