| anonim_4396 a întrebat:

Poveste sau adevar? Am auzit de la cativa prieteni ca li s-a intamplat ca atunci cand doreau sa se culce cu o fata virgina intampinau dificultati in ceea ce priveste erectia. Ejaculare prematura, erectie de scurta durata si chiar incapacitatea de a avea erectie.
As vrea sa stiu daca vi s-a intamplat, daca e normal sa se intample si ce ar trebui facut pentru a evita asta, in cazul in care nu este doar fictiune.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cred ca e de vina emotia si stangacia unei virgine. Este o responsabilitate sa deflorezi o fata, trebuie sa te controlei foarte bine, sa nu o ranesti, dar nici sa nu o dezamagesti. Uneori aceasta responsabilitate duce la esecuri.

4 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Depinde de organism si de dezv hormonala.Asa ca ai incredere in tine

| tyana a răspuns:

Aici problema e din punct de vedere psihologic mai mult.Erau foarte atrasi de fata respectiva, se simteau foarte excitati si din aceasta cauza a aparut ejacularea precoce.Lipsa de erectie se datoreaza temerilor de a nu face fata actului sexual sau faptul ca inca nu sunt pregatiti sa isi inceapa viata sexuala.
Pentru a evita acest lucru baiatul trebuie sa fie relaxat, sa se detaseze putin de "moment"si unii specialisti recomanda chiar sa se gandeasca la altceva, nu la actul sexual in sine, de asemenea am inteles ca la persoanele emotive cu astfel de probleme se recomanda masturbarea inainte de a face dragoste cu partenera(desi personal nu sunt de acord cu acest lucru) dar totul tine in mare parte de autocontrol. Exista carti despre ejacularea precoce si lipsa de erectie in care ti se dau mai multe amanunte referitoare la acest subiect.

| ZeroBarat1 a răspuns:

Prima data ii si normal sa nu te controlezi, deoarece emotiile sunt mari, iar partea cu ejacularea consta in controlul emotiilor, cum o poti controla, stapanire, daca intelegi, dar cu timpul se rezolva si problema cu ejacularea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar a-ti inteles gresitlaughing nu e vorba aici de mine, asa mi-au povestit unele cunostinte, prieteni. Iar baietii nu erau virgini, ci doar fetele.
Nu are nici o legatura cu mine. Eu dorea doar parerea voastra in legatura cu asta.