| allstar06 a întrebat:

Am o problema in legatura cu pre-ejacularea. De fiecare data cand sunt excitat, nu doar in timpul preludiului, chiar si cand doar ne sarutam pasional. Am erectie si daca dupa saruturi, dispare erectie, incepe sa curga putin lichid pre-ejaculator. Ma enerveaza fiindca se intampla oriunde sunt. Ca doar nu ne sarutam doar acasa si e foarte inconfortabil. Dau un exemplu cand mi s-a intamplat asta : vizionez impreuna cu prietena un film, incepem sa ne sarutam mai pasional, se intoarce pe mine. Normal ca am erectie. Daca ne oprim si revenim la film, erectia dispare dupa scurt timp si elimin acel lichid. E enervant fiindca de fiecare data cand fac ceva care me excita, se intampla asta. Si daca de exemplu sunt la facultate sau undeva in public, nu e tocmai placut. E ceva normal? Poate fi de la alimentatie? Ma excit eu prea usor? Poate fi de la masturbare sau de la lipsa de masturbare? Mentionez ca nu e vorba de ejaculare precoce. Se simte diferenta. Multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Stai sa inteleg, deci tu ai ase' de mult lichid preejaculator din asta, ca faci balti pe unde mergi?

| allstar06 explică (pentru Zenithf):

Nici chiar acuma laughing Dar e enervant ca se intampla mereu cand sunt prea excitat.

| Jony123 a răspuns:

Este normal, acel lichid se numeste preejaculator sau preeseminal, are rol in lubrifierea penisului, si da, acel lichid contine spermatozoizii (cei drept in cantitati reduse).
Nu ai dc sa iti faci griji!

| bismark65 a răspuns:

Stai linistit este normal sa se intample, nu este ejaculare ci o secretie a penisului cu rol de umidificare

| Emilian65 a răspuns:

Este normal sa apara acest lichid preejaculator, daca ai avut o erectie puternica. Problema ar fi daca nu ar aparea acest lichid in urma unei erectii puternice.

| CristianGrigor1986 a răspuns:

Ceea ce ti se intampla este perfect normal si nu merita sa-ti faci probleme din cauza asta.Ca sa nu fie evidenta erectia nu purta pantaloni stramti si pune-ti penisul in sus in chiloti.Cam asta ar fi tot.