| BoObLe a întrebat:

Povestea mea!
Am 15 ani, aproape 16 si am o relatie cu un baiat de 1 an si 1 luna pe care il iubesc foarte mult.
Sunt insarcinata si nici nu pot sa ma gandesc la avort mai ales ca prietemul meu viitorul tata,( in varsta de 17 ani) si sora mea sunt alaturi de mine.

Sunt inca un copil, dar nu pot sa omor rodul dragostei noastre

Nu stiu cum sa vorbesc cu parintii mei despre aceasta problema delicata
tinand cont ca tatal meu este foarte sever, iar mama mea...mama mea ar fi dezamagita, nu stiu ce reactie pot avea!

Dar chiar si asa, nu am de gand sa fac avort!

Cum sa vorbesc cu parintii mei?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Spinoasa a răspuns:

E cam delicata situatia.Foarte bine gandesti, e o CRIMA! Nu stiu cum ar reactiona daca as fii in situatia ta, e o problema foarte grava: pai sa vedem, as incearca prin intermediul surorii mele sa ma apropii mai mult de mama, iar intr-un anumit moment sa ii dezvalui, in niciun caz sa le ascunzi, intr-un final vor afla oricum sarcina nu sta pe loc! Deci vb cu sora ta, sa-i spuna mamei daca tu nu ai curaj, si apoi mama ta daca te va intelege ii va spune tatalui tau.Eu daca as fii in locul tau parintii sigur m-ar pune sa fac avort, mai ales tata! Fiecare cu conceptiile lui! Ai grija de tine! Nu AVORT!

10 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Varianta realistă din punct de vedere socio-economic: AVORT!
Eu dacă aş fi unul din părinţii tăi, te-aş duce la avort.
Eşti pur şi simplu mult prea mică şi incapabilă să creşti un copil. Şi e valabil şi pentru tatăl copilului!
Salut.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Sa-ti traiasca bebelul! happy

| Kylexy a răspuns:

Nu stiu dar grabestete ca incepe burtica sa creasca

| anca13 a răspuns:

Gandeste-te dar repede! Copil cu copil in primul rand.In al doilea rand ce puteti voi sa ii oferiti copilului? Si in al treilea rand esti sigura ca prietenul tau va ramane cu tine de acum incolo? Poate ca da sau poate ca nu.pentru ca va fi speriat si banuiesc ca e la fel ca tine si nu e pregatit cum nu esti nici tu! Bebele va avea nevoie de ambii parinti. E totusi o situatie delicata! Asta e rodul educatie pe care l-ai primit sau anturajul in care te-ai format! Gandeste-te ca esti foarte tanara, mai ai timp de copii! Eu sunt impotriva avorturilor, dar la varsta ta nu stiu daca exista alta varianta! Decide-te si fa o miscare inteleapta:vb cu mama ta, e cel mai indicat! Bafta, multa sanatate si sarbatori fericitewinking

| doinitza12 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vii impreuna cu prietenul tau, si sai spuneti tot. poate asa vor trece mai usor peste asta

| Kittynika a răspuns:

Avorteaza fha nu fi proasta, pe bune!

| Flory_9244 a răspuns:

Am fost si eu in situatia ta dar la mine a fost o "alarma falsa ". parintii stiu de relatia ta cu acel baiat? caci daca ar sti si l-ar cunoaste si pe baiat bineinteles daca el ar fi de treaba nu ar fi asa "socant" pentru ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doamne fetita la farsta asta ai inceput viata sexuala?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta de 15 ani sa ai copil este o nebunie! Daca nu esti de acord cu avortul, nu stiu ce alte variante mai ai.
Esti prea tanara si o sarcina ar putea fi foarte grea pentru tine.
Sfatul meu este sa-ti anunti parintii NEAPARAT, pentru ca vor afla oricum, acum, sau mai tarziu.
Trebuie sa discuti cu mama ta, ca aceasta sa ii explice tatalui tau.
Crede-ma... nu merita sa ascunzi, mai ales ca iti va creste burta cu timpul si se va vedea! Eu zic sa te hotarasti acum: avortul este singura optiune! Puteti avea un copil si mai tarziu... mai ales ca sunteti tineri si necasatoriti.

| jaga a răspuns:

Da mai bine nu face acest lucru numit crima unui prunc care titusi nu are nici o vina si spune-le parintilor te vor intelege chiar daca sunt putin severii ascultati inima