| BoroNaSuPo a întrebat:

Povestea mea e mai lunga. Daca aveti rabdare, va rog sa cititi si daca vreti sa-mi dati un sfat. E vorba de iubirea mea de 4 ani pentru un baiat.
Totul a inceput in clasa a 7a cand a venit din italia inapoi la mine in clasa.la inceput ma privea ciudat.pentru ca acum eram o domnisoara si cand eram mai mici ne bateam.intr-o zi, mi-a trimis un biletel ca ne vedem dupa scoala dar sa am grija sa nu ma vada nimeni cand ma duc.Nu m-am dus.baiatul venise cu fite.Nu simteam nimic pentru el. A venit si banchetul de clasa a 8a.Am dansat, m-am simtit bine.Pana cand o data l-am simtit ca m-a prins de sold.Am intrebat o asa-zisa"prietena". daca m-am inselat. daca chiar el statea in spatele meu, dar ea s-a facut ca nu stie nimic.Seara se incingea din ce in ce mai tare.Pana la urma chiar a venit sa danseze cu mine. Dintr-o data m-a luat de mana si mi-a zis sa mergem sa ne plimbam. A scos din buzunar 2 pastile ORBIT. I-am multumit.in fine. Apoi mi-a zis sa-l sarut. I-am zis ca nu stiu sa sarut. A zis ca sunt smechera, ca-l mint...deci cu el a fost primul meu sarutsad. Pana cand mi-a trantit-o frate:"Vrei sa facem si noi ceva?"I-am explicat ca nu se poate pentru ca eu nu vreau sa fac asa ceva, ca eu am alte aspiratii si ca am doar 15 ani. Mi-a zis sa nu fiu rea.
Eu i-am zis"Te-am lasat sa pui mana pe mine, deci, nu sunt rea.
El:Eh.pai asta toate fetele fac, deci nu e mare lucru.
EU:Hai sa mergem mai bine sa dansam
El:hai sa mai stam putin te rog.
Asa, apoi am intrat in restaurant si nu ma mai bagat in seama. A doua zi la fel.nimic.A venit
clasa a 9a.Eu am strans sentimente foarte puternice pentru el.Primul meu sarut.Am respins orice baiat pentru ca il iubeam pe el. El isi facea prietene, le schimba si tot asa.Cateodata cand ma vedea imi punea o privire cuceritoare de imi venea sa intru in pamant, dar il ignoram.Ma faceam ca nu il cunosc.Nu-l cunosteam nici atunci cand se saruta cu prietena lui pe hol dar se uita la mine sa ma faca geloasa. Pur si simplu nu il vedeam.Acum e clasa 10-a si tot la el tin.Nu i-am spus, nici acum, insa azi am mai multa incredere in mine si nu-mi mai e teama sa-l privesc in ochi. Da, si parca simt ceva.Simt ca ar avea un oarecare respect fata de mine. Dar nu vreau nici sa ma pacalesc.Nu-i spun ca il iubesc pentru ca poate ca el inca vrea acel ceva de la mine.care este cel mai de pret lucru pentru mine.Si zilele astea un baiat mi-a cerut prietenia.Am acceptat.Am iesit si eu pe hol cu el si stateam de mana cu el in fata LUI.Prietena mea cea mai buna era langa noi. A zis ca se uita furios la baiatul ala si parca ii venea sa-l stranga de gat. L-am vazut si eu. Da, urat se mai uita. Dar in cea de-a doua zi m-am despartit de baiatul ala pentru ca nu pot sa fac cum mi-a facut EL mie:-

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai. eu dacă ma punea sa facem "magii" ii dădeam intre piciorușe happy devil Dar, BINE AI FĂCUT SPUNÂND NU. applause Ai sentimente fata de el. of of of Asta e naspa. Totusi. sunt multi pesti in balta happy Pescuieste si sa vezi ca nu o sa fii tu aia care se va uita la el invidioasa devil)))))))))) Dai inainte cu tupeu. happy

3 răspunsuri:
| AliceHappyGirl a răspuns:

Cu siguranta vrea doar "chestia aia" de la tine. Stie ca toate ii pica in plasa, iar tu ii esti ca o provocare. Va incerca orice ca sa obtina ceea ce vrea. Sa nu ii cedezi ca apoi s-ar putea sa iti para rau. Nu te merita! Gaseste-ti un tip care sa te merite, sa te respecte, sa te aprecieze, sa te iubeasca!

| doar.pt.voi. a răspuns:

Buna.
Ti-am citit povestea"de dragoste".
Parerea mea este urmatoarea:
Trebuie sa-l uiti, pentru ca mai tare te chinui tu, decat el. Pur si simplu lui nu-i pasa de tine.Eu cred ca se uita si el urat la tine, pentru ca baiatul care ti-a cerut prietena te va saruta si el nu.Si asta e un motiv de gelozie.In fine.Nu vreau sa te retin mult.Asa.Avand in vedere ca ii porti iubirea asta de 4 ani, ar fi mai bine sa renunti la ea.Esti in floarea varstei, sunt multi baieti in lumea asta, care vor sa te cunoasca, nu trebuie sa treaca anii si tu sa mai ti la ala.
Uita-l.Va fi mai binehappy

Sa fi iubita si fericita>big grin

| Gabi_6377 a răspuns:

Draga mea, nu ceda, fii tare pe pozitii, daca ii dai ce vrea, o sa -si piarda interesul pentru tine. Da dovada ca meriti respectata, si poate se va indragosti de tine, ca acum il pasionezi ca nu te poate avea.Stai linistita si ai rabdare, sa faca el primul pas, sa vina la tine.Nu ceda in nici un caz, si arata-te cat mai indiferenta. Daca cedezi, ai grija, ca vei suferi.