| anonim_4396 a întrebat:

Prietena mea a inceput sa aiba cam multe pretentii de la relatie, a inceput sa spuna ca toti o judecam, a inceput sa imi scoata ochii cu orice, ne certam din orice. Ce as putea face ca sa "ii dau peste nas"?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa-i dai liber definitiv, ca relatia oricum este pe rupte, daca au inceput certurile intre voi.

| mastadont a răspuns:

Poți să o ignori când o ia pe arătură, să fii indiferent, asta le doare pe femei cel mai tare. Dacă vede că nu o bagă nimeni în seamă s-ar putea să se potolească la un moment dat. Dacă nu se potolește atunci pas, că sunt și altele. Cred că face aceste lucruri pentru că cerșește atenție, are nevoie să se certe și să facă scandal ca să nu se plictisească și să aibă ceva interesant de povestit.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dă-i papucii.

| S8N a răspuns:

Nu o mai lasa sa isi bata joc si spune-i clar ce e acceptabil pentru tine si ce nu. Daca nu ii convine, o lasi si gasesti alta.

Fata ta isi bate joc de tine doar pentru stie ca tu deocamdata nu ai facut nimic impotriva, practic o lasi. Daca nu ceri respect, nu vei fi respectat de nimeni.